FOTO Gumové projektily, slzný plyn, těžkooděnci. Brno se proměnilo v bojiště

01.05.2015 22:22 | Zprávy

REPORTÁŽ Brnem prošly necelé dvě stovky příznivců Dělnické mládeže a s protivládními a protievropskými hesly se snažily oslovit veřejnost na náměstí Svobody i na trase pochodu. Tam se ale několikrát střetli s organizovanou akcí asi dvou tisíc odpůrců. Proti těm nakonec tvrdě zasáhla policie, aby umožnila dokončení předem povolené akce.

FOTO Gumové projektily, slzný plyn, těžkooděnci. Brno se proměnilo v bojiště
Foto: David Daniel
Popisek: Zásah na ulici Lidická

Pochod Dělnické mládeže 1. května v Brně již dlouho před ohlášeným datem vyvolával nesouhlasné reakce a proti jeho konání vznikla, respektive byla obnovena iniciativa Brno blokuje, která již v roce 2011 zabránila obdobné akci, když tehdejší mládežnická organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti chtěla vést pochod přes brněnskou vyloučenou lokalitu s velkým počtem romského obyvatelstva. Brno blokuje tehdy uspělo a pochod skutečně aktivisté zastavili.

Letošní akce pořádaná Dělnickou mládeží neměla tak jako před čtyřmi lety za cíl vyloučenou lokalitu zvanou brněnský Bronx, oficiálně povolený pochod měl tentokrát projít centrem města a jeho trasa byla vedena hlavními ulicemi a náměstími. Organizátoři protestů proti akci Dělnické mládeže se rozhodli pochod zastavit na Malinovského náměstí, kde v ohlášenou dobu uspořádali koncerty a happeningy, které měly podpořit blokádu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: David Daniel

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

14:03 Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

V nedělní Partii Terezie Tománkové se strhla ostrá hádka o ukrajinskou vlajku na budově Poslanecké s…