FOTO Když kříže, tak kříže! Pražané za tmy zúčtovali s prodejnou Lidl

04.09.2017 6:35

Supermarket Lidl zažívá od minulého týdne doslova kritické peklo. Kvůli tomu, že odstranil kříže z řeckých kostelů na obrázcích některých výrobků a ve svých letácích propagujících Řecké dny, se ozval mimo jiné i kardinál Dominik Duka. Na prodejnách Lidlu v Praze 8 se pak dokonce kříže objevily...

FOTO Když kříže, tak kříže! Pražané za tmy zúčtovali s prodejnou Lidl
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

„U nás už jen nelajkujeme. Jestli Lidlu chybějí kříže, tak si jich pár můžou vyzvednout u nás v Praze 8,“ napsal ke snímkům předseda Patriotů Jiří Vítek, na jehož facebookovém profilu se fotky poprvé objevily. Vítek kandiduje ve sněmovních volbách na pražské kandidátce Robejškových Realistů. Autor „výzdoby“ je však neznámý.

  • sledujeme téma LIDL

Dle informací ParlamentníchListů.cz pracovníci Lidlu kříže v pondělí ráno sundali. Na sklech prodejny jsou ovšem stále vidět jejich obrysy.

Proti smazaným křížům na letácích se ohradil i kardinál Dominik Duka. Dokonce napsal dopis řeckému velvyslanci v Praze, kterému v celé kauze vyjádřil podporu. Napsal to, že přestože se představitelé obchodního řetězce omluvili, nezbaví se hořké chuti z toho, v jakém světě žijeme.

Anketa

Máte rádi seriál ,,30 případů majora Zemana"?

90%
10%
hlasovalo: 12198 lidí

Původní text ZDE

Duka k tomu dodal, že zatím jde jen o falšování fotografie, brzy však může jít o reálné odstraňování křížů. V dopise řeckému velvyslanci pak uvedl, že naše evropská civilizace je tvořena několika kořeny. „Řecká demokracie a filozofie je jedním z těch nejdůležitějších,“ podotkl s tím, že jejich neznalost, ignorování a potlačování jejich vnějšího výrazu svědčí o prioritách, které mají někteří obchodníci.

„Prosím, abyste přijal těchto pár řádků jako výraz podpory Vaší krásné zemi a také jako výraz odporu před falšováním dějin a útokem na kulturní dědictví celého lidstva,“ uzavřel svůj list Duka.

Lidl se sice za svůj krok již omluvil, ale předtím jej zdůvodňoval politickou a kulturní neutrálností. A ani omluva nezabránila lidem v dalších odsudcích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

6:21 „Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

Imunolog Václav Hořejší patřil při pandemii covidu-19 k těm, kdo se v médiích vyjadřovali poměrně ča…