FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

24. 3. 2019 17:20

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal se na služební cestu do Srbska, kde se vyfotil s protestujícími studentkami za záchranu klimatu. Fotografii pak umístil na sociální síť a za ironický komentář, jenž k ní připojil, je pořádně od poslance Romana Sklenáka (ČSSD) a novináře Jana Moláčka tepán.

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři
Foto: screen: ČT24
Popisek: Václav Klaus mladší při svém vystoupení v Poslanecké sněmovně

Studentské demonstrace nedávno Klaus junior odsoudil se slovy, že politika do škol nepatří. Způsob, kterým na ně nyní upozornil, označují někteří za nevhodný a výsměšný. Šéf školského výboru pobýval se svými kolegy několik dní v Srbsku, kde se někteří studenti také zapojili do protestu Fridays For Future.

Anketa

Pro koho byste hlasovali ve 2. kole prezidentských voleb na Slovensku?

hlasovalo: 10416 lidí

Dvě protestující studentky si v Srbsku odchytil, společně se s nimi vyfotil a k fotografii pak na Facebooku připsal, že když udělá něco pokrokového jako například, že se vyfotí na Fridays For Future v Novim Sadu s protestujícími děvčaty, nikdo to neocení.

K tomu ještě podotkl, že protestujících dívek tam bylo pouze osm.

Ironicky pak ještě dodal, že dívky se chudinky ochotně vyfotily s anglicky mluvícím podivným strejdou a netuší, že je za to vyloučí z protiklimatického hnutí. 

Jak se dalo čekat, našli se tací, kterým jeho příspěvek hnul žlučí. Roman Sklenák z ČSSD na to reagoval se slovy, že je mu smutno z jeho kolegů – politiků, kteří se vysmívají teenagerům za jejich akci Fridays For Future.

Sám prý naopak studenty při každé příležitosti prosí, aby do věcí veřejných mluvili mnohem více. Proto jej na rozdíl od Klause mladšího prý tato jejich iniciativa mimořádně těší a všem aktivním lidem za ni poděkoval.

V jeho názoru mu přitakal komentátor Jan Moláček a ke Klausovu příspěvku poznamenal, že on by zase připomněl ODS, že tento Klaus ml., kterému není trapné zneužít vstřícnosti dvou studentek, a ještě se tím chlubit a dávat k tomu smajlíky, jako by šlo o něco vtipného, je pořád předseda školského výboru.

V Česku v první polovině března stávkovaly tisíce studentů proti ignorování změn klimatu. Klaus mladší byl jedním z těch, kdo se vyjadřovali jasně proti. „Politika do škol nepatří. Děti se v ní mají cítit bezpečně. Mají právo na svobodné vzdělání a není možné je vystavovat do situace, kdy většina bude proti nim z politického hlediska,“ uvedl Klaus ml., nedávno vyloučený z ODS pro své postoje a výroky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…