FOTO Prezident Zeman podepsal petici. Přinesl mu ji jeho volební soupeř

25.05.2018 9:22

Evropská unie by ráda prosadila přísnější regulaci držení zbraní. V Česku se proti tomu zvedla vlna odporu. Kritici záměru již dlouho opakují, že směrnice poškodí legální držitele zbraní, zatímco zločinci a teroristé si z ní nebudou muset dělat těžkou hlavu. Prezident Miloš Zeman se postavil na stranu kritiků nové regulace. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček k tomu zveřejnil foto.

FOTO Prezident Zeman podepsal petici. Přinesl mu ji jeho volební soupeř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Revolver, ilustrační foto
reklama

Evropská unie by ráda více  regulovala oblast držení zbraní. V Česku se proti tomu ovšem zvedla vlna nevole. Mezi odpůrce nové regulace patří i prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek, neúspěšný prezidentský kandidát. Spolu s dalšími osobnostmi tvrdí, že regulace jen odzbrojí prosté občany, kteří by zbraň využili k osobní obraně, ale usnadní to případné řádění teroristů.  

Aby Hynek ukázal, jak velký tábor odpůrců nová evropská regulace má, přinesl na Hrad petiční archy, v nichž lidé směrnici odmítají. Na Hradě ho uvítal hradní kancléř Vratislav Mynář. Vyfotili se spolu u velkého obrazu T. G. Masaryka. Fotku na sociální síti uveřejnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

A teď uveřejnil ještě jednu fotografii. Fotografii, která dokazuje, že prezident Miloš Zemana se přidal k lidem, kteří podepsali petici kritizující zmíněnou směrnici.