FOTO Toto dnes Hašek poslal do kanceláře ministryně Věry Jourové

03.04.2014 11:52

Jihomoravský hejtman Michal Hašek se prý omluvil ministryni Věře Jourové za svá slova, kdy ji přirovnal k Miroslavu Kalouskovi. Na ministerstvo jí měl poslat květiny. Hašek se razantně ohradil proti slovům Jourové v nedělní Partii, později se ale vyjasnilo, že výrok ministryně byl míněn jiným způsobem.

FOTO Toto dnes Hašek poslal do kanceláře ministryně Věry Jourové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Ministryně Věra Jourová v nedělním diskusním pořadu TV Prima Partie hovořila o problémech s čerpáním evropských operačních programů v minulých letech. Proti jejím slovům se vehementně ohradil Michal Hašek, jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů ČR.

Podle něj byly problémy s čerpáním v minulém období způsobeny jednoznačně na úrovni vlády, zejména v programech Doprava a Životní prostředí. Hašek přidal poznámku, že systém čerpání dotací tvořila právě Jourová, když působila jako náměstkyně na Ministerstvu pro místní rozvoj.

„Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová začíná přebírat lživou rétoriku Miroslava Kalouska a Petra Nečase. Očekávám od ministryně omluvu krajům a hejtmanům, kteří neměli žádné vážnější problémy s čerpáním fondů Evropské unie a uvedení celé věci na pravou míru,“ psal jihomoravský hejtman v tiskovém prohlášení.

Uvedení na pravou míru se následně skutečně dočkal, byť v poněkud jiné podobě, než měl zřejmě na mysli. Jourová mu totiž vzkázala, že její slova nepochopil, neboť ve skutečnosti krajské reprezentace hájila.

http://mmr.cz/getmedia/690fd1cd-f3f1-4dad-8c36-ae27931efb9a/kvetina-pro-ministryni.JPG

„V nedělní Partii jsem se naopak regionálních operačních programů zastala a to doslova: Regionální operační programy vesměs fungují dobře a čerpají a mně je někdy trošku líto kolegů z regionů, že jaksi dostávají za uši za to, že dva nebo tři z těch programů měly problémy. Naopak jsem kritizovala Ministerstvo financí, které to nemělo pevně v ruce, nemělo pod sebou auditory, kteří regionální operační programy hlídali,“ ocitovala svá slova z televizní debaty.

Hejtman Hašek prý následně uznal, že slova ministryně pochopil špatně. Svědčí o tom pozornost, která prý byla ve čtvrtek doručena na Ministerstvo pro místní rozvoj. Podle tiskového prohlášení úřadu měl hejtman Hašek poslat ministryni Jourové květiny.

„Bylo to milé překvapení. Jsem ráda, že v politice stále existují lidé, kteří se za svoji chybu umí omluvit. Věřím, že to bylo jen nedorozumění a považuji ho za uzavřené,“ komentovala hejtmanovo gesto sama ministryně Jourová.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ošklivý přešlap ČT. Idiot! Vypatlaný eko mozek! Je chorá! Lidé nesdílejí nadšení z „klimatické Grety"

19:54 Ošklivý přešlap ČT. Idiot! Vypatlaný eko mozek! Je chorá! Lidé nesdílejí nadšení z „klimatické Grety"

Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergová, která založila hnutí mladých proti klimatickým změ…