FOTO Z okna hledí Kalousek a Schwarzenberg. S vlajkou Tibetu. Kníže pronesl drsné přirovnání

29.03.2016 10:41 | Zprávy
autor: vam, čtk

Opoziční TOP 09 dnes ráno vyvěsila z oken Sněmovny vedoucích na Malostranské náměstí dvě tibetské vlajky. Bývalý předseda této strany a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg řekl novinářům, že se sluší demonstrovat proti diktátorovi, který nechá hromadně popravovat, zavedl osobní kult a tuhou cenzuru. Čínský prezident je nyní na návštěvě v ČR.

FOTO Z okna hledí Kalousek a Schwarzenberg. S vlajkou Tibetu. Kníže pronesl drsné přirovnání
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace "Češi Tibet podporují"

„Ale ještě větší důvod je, že protestujeme proti přístupu našich papalášů. Takové – promiňte – řiťolezectví jsem ještě nikdy nezažil, jako teď vidím,“ prohlásil Schwarzenberg. „Ani Hácha Hitlera tam (do zámku v Lánech) nepozval,“ dodal.

Nynější předseda TOP 09 Miroslav Kalousek poznamenal, že proti státní návštěvě nelze protestovat. „Ale to, co pohoršuje řadu lidí, je ta papalášská estetika, je ten okamžik, kdy se z Evropské třídy stala zase třída Leninova a všichni vzpomínáme na vítání soudruha Brežněva,“ dodal s tím, že toto si ČR nezaslouží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dvourychlostní EU

Jestli něco takového vznikne, není to vlastně konec EU, která přeci vznikla z opačného důvodu? Tedy jako jednotné společenství? A nedoplatí na to státy jako jsme třeba my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

12:18 Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

V neděli ČT odvysílala „náhradu“ za pořad Václava Moravce nazvaný debata ČT. Diváci ovšem spokojení …