FOTO Zeman v Normandii debatoval s Putinem

06.06.2014 21:01

Prezident Miloš Zeman se při návštěvě Francie setkal s hlavou Ruské federace Vladimirem Putinem. Redakce ParlamentníchListů.cz přináší exkluzivní foto, kde se oba státníci při neformální debatě, s Barackem Obamou v zádech, očividně usmívají.

FOTO Zeman v Normandii debatoval s Putinem
Foto: KPR
Popisek: Český prezident Miloš Zeman se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Vpravo vzadu prezident USA Barack Obama

Zeman se ve francouzské Normandii zúčastnil 70. výročí vylodění spojeneckých sil 6. června 1944. Akce se vedle Putina zúčastnil i prezident USA Barack Obama, britská panovnice Alžběta II. a další významní státníci.

"Pan prezident využil příležitosti oslav vylodění v Normandii k diskusím na téma řešení aktuální ukrajinské krize. Připomínám, že již v tomto týdnu dvakrát hovořil  s novým ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem," uvedl k setkání českého prezidneta s Vladimirem Putinem hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Šéfové států a vlád 19 zemí si dnes společně s válečnými veterány připomněli 70. výročí vylodění západních spojenců v Normandii. Přímo na jedné z vyloďovacích pláží na severozápadě Francie se odehrála působivá hlavní slavnost, na níž nechyběli britská královna Alžběta II., americký prezident Barack Obama, šéf Kremlu Vladimir Putin nebo český prezident Miloš Zeman a za Slovensko Ivan Gašparovič. Přijel také nově zvolený ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Francouzský prezident François Hollande jednotlivé státníky, včetně Zemana a české první dámy Ivany Zemanové, před začátkem slavnosti osobně přivítal a doprovodil je k tribuně na vyloďovací pláži Sword v městečku Ouistreham. Obama a kancléřka Merkelová, jejichž příchod provázel hlasitý potlesk, se osobně pozdravili s asi tuctem vybraných veteránů.

Francouzský prezident François Hollande v úvodním projevu zdůraznil že je důležité si připomínat oběti vojenské i civilní, a to včetně obětí německých. Zvlášť Hollande vyzdvihl také „odvahu Rudé armády" a její rozhodující příspěvek k vítězství ve druhé světové válce. „Splácíme dluh vzpomínky na všechny oběti nacismu, vojenské i civilní, spojenců i Němců," prohlásil Hollande, který dnešní oslavy označil za výjimečné, jak svým rozsahem, tak i zájmem veřejnosti, který vyvolaly.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…