Facebook jede svoji politickou agendu progresivních liberálů, píše publicista

02.08.2019 10:20

Publicista Pavel Matocha v pátečních Lidových novinách varoval, že společnost Facebook fakticky porušuje českou Ústavu, když v souladu s myšlenkami progresivních liberálů maže nepohodlné příspěvky. Pokud se tomu jasně nepostavíme, prý se nám může brzy stát, že provozovatelé e-mailových služeb budou rozhodovat o tom, co si smíme psát, a Google bude rozhodovat o tom, co smíme číst.

Facebook jede svoji politickou agendu progresivních liberálů, píše publicista
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson
reklama

Češi dříve narození byli zvyklí na to, že komunisté cenzurovali názory, které nebyly v souladu s jediným správným marxisticko-leninským pohledem na svět. Dnes se zdá, že se situace opakuje, jen dominantní ideologií už není Leninovo učení propagované komunistickou stranou, ale myšlenky progresivních liberálů.

Kdo tomu nevěří, může se podle publicisty podívat, co se stane lidem, kteří na Facebooku diskutují o britském krajně pravicovém aktivistovi Tommym Robinsonovi. Facebook zrušil Robinsonovi účet s vysvětlením, že šíří nenávist vůči muslimům. Robinson to však vidí jinak. Prý jen upozorňuje na kriminální aktivity některých muslimských gangů působících ve Velké Británii.  

Ale ať už si o Robinsonových aktivitách myslíme cokoli, měli bychom podle publicisty hájit právo Robinsona vyjadřovat své názory. Facebook však už nedovoluje mluvit nejen Robinsonovi, ale blokují příspěvky i lidem, kteří píší o Robinsonovi.

„Poslední měsíce ukazují, že sociální síť Facebook si jede svoji politickou agendu a cenzuruje některé názory, které se progresivistickým liberálům nelíbí. Vzhledem k dominantnímu postavení Facebooku na trhu není možné se tvářit, že tato společnost stejně jako jiný soukromý podnikatel se může rozhodnout, jaké názory připustí na své platformě a jaké bude potlačovat. Jediným omezením je, že ty názory nesmějí porušovat zákony dané země, což post ‚Tommy Robinson, vězeň svědomí‘ v České republice jednoznačně neporušuje,“ napsal Matocha.

Poté všechny čtenáře důrazně vyzval, aby se proti tomuto způsobu chování postavili, a to dřív, než bude pozdě.

„Buď se tomu postavíme, anebo připustíme, že za rok třeba začne Facebook zakazovat publikování myšlenek Edmunda Burkeho a Adama Smithe a dalších konzervativních myslitelů či sdílení postů amerického prezidenta Donalda Trumpa či kohokoliv jiného, kdo se liberálním progresivistům nebude líbit. A pak dovolíme Googlu, aby na základě politického klíče upravil své vyhledávací algoritmy a rozhodoval tak, o kom nám ukáže pozitivní informace a o kom negativní. A později budou soukromí provozovatelé e-mailových služeb rozhodovat, co si můžeme v e-mailech psát a co již ne?“ zeptal se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…