Facka přímo z ČSSD: Exministr vyzval Pocheho, aby se vzdal všech funkcí ve straně i kandidatury na ministra

14.09.2018 10:56

Někdejší ministr průmyslu za ČSSD Jan Mládek se tvrdě opřel do svého stranického kolegy Miroslava Pocheho. Tím, co kandidát na ministra zahraničí předvádí, prý velmi poškozuje sociální demokracii i Českou republiku.

Facka přímo z ČSSD: Exministr vyzval Pocheho, aby se vzdal všech funkcí ve straně i kandidatury na ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Českou politickou scénou stále cloumá hlasování o Maďarsku v Evropském parlamentu. Europoslanci drtivou většinou 448 hlasů z 693 rozvázali Evropské komisi ruce k tomu, aby zahájila s Maďarskem řízení, jelikož možná porušuje evropské hodnoty - omezuje svobodu tisku, akademické svobody a tak podobně. Maďarský premiér Viktor Orbán tyto závěry odmítá. Tvrdí, že Brusel trestá Maďary za to, že odmítají otevřít svou zemi migrantům. A k dovršení všeho si prý ještě do čela země zvolili jeho - Viktora Orbána - a ne socialisty.

Mezi europoslanci, kteří hlasovali pro zahájení řízení s Maďarskem, byli i někteří čeští politici. Na domácí politické scéně to vzbudilo rozruch. Premiér Andrej Babiš označil za zrádce místopředsedu Evropského parlamentu Pavla Teličku, který v roce 2014 kandidoval za ANO, ale jak šel čas, názory Teličky a Babiše se stále více rozcházely, až se nakonec pánové nerozloučili právě v dobrém.

Některé české osobnosti proti zahájení řízení s Maďarskem protestují tak hlasitě, jako by skoro šlo o samotné Česko. Někdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek má ostatně za to, že po Maďarsku se na tapetě ocitne Polsko a pak hned Česká republika. A protože pro zahájení řízení s Maďarskem nehlasoval jen Telička, ale např. také předseda TOP 09 Pavel Pospíšil nebo europoslanec Miroslav Poche, Mládek na sociální síti Twitter konstatoval, že Poche poškozuje zájmy své země a udělal by lépe, kdyby mlčel a už se nesnažil vyšplhat na křeslo Ministerstva zahraničí.

„Z hlasování pana Pocheho je velmi smutno. Poškozuje vlastní stranu pred volbami, měl využít svého práva mlčet. Jako by nechápal, že po Maďarsku je na řadě Polsko a poté ČR. Pan Poche by se měl vzdát kandidatury na ministra zahraničních věcí a odstoupit z dalších funkcí v ČSSD," napsal Mládek na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

21:38 Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher…