Fajn být Evropanem? Kuba z ODS o EU. Výživně

20.01.2021 10:26

Model, ve kterém senioři soutěží o vakcínu, mi přijde hrozný. Jihočeský hejtman Martin Kuba se tvrdě pustil do vlády Andreje Babiše (ANO). Důrazný vzkaz zaslal také do EU. „Všichni v Bruselu říkají, jaká je výhoda být součásti EU a být Evropan a součástí nejsilnějšího politického a ekonomického bloku na světě. Tak já říkám – kdy už jindy máte skeptikům dokázat, že se to vyplatí?“ ptal se Kuba.

Fajn být Evropanem? Kuba z ODS o EU. Výživně
Foto: Screen ČT24
Popisek: Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce
reklama

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) už vidí, že v únoru nastane v Česku další problém. Pokud vláda Andreje Babiše (ANO) nedokáže na únor zajistit větší množství vakcín proti nemoci covid-19, nebude mít čím očkovat lidi, kteří zatím dostali první dávku vakcíny od firmy Pfizer.

„Evropa musí zatáhnout a sehnat co nejvíc vakcín. Všichni v Bruselu říkají, jaká je výhoda být součásti EU a být Evropan a součástí nejsilnějšího politického a ekonomického bloku na světě. Tak já říkám – kdy už jindy máte skeptikům dokázat, že se to vyplatí? Teď je přece chvíle, kdy by si lidé měli říct, že to funguje a že je fajn být Evropanem,“ zdůraznil.

A pokud bude vakcín dost, bude třeba počítat s tím, že celý systém bude pod větším tlakem, protože na jedné straně budou dostávat druhou dávku lidé, kteří tu první dostali během ledna, ale také přijdou na řadu lidé, kteří v únoru dostanou první dávku očkování.

Kuba by také uvítal, kdyby byl registrační systém k očkování přívětivější a např. upozorňoval občany zaregistrované k očkování, že už jsou volné konkrétní termíny na očkování. „Model, kdy se mají senioři neustále hlásit a soutěžit, jestli na ně vyjde místo, je pro mě hrozný,“ zlobil se Kuba v rozhovoru pro MF Dnes.

Stejně tak by uvítal, kdyby se vakcíny rozdělovaly rovnoměrně po všech krajích, což se dnes neděje.

Babišův kabinet sice tvrdí, že má státní strategii na očkování, ale podle Kuby to prostě není pravda, protože neexistují státní zařízení v každém kraji, která by jakoukoli strategii mohla realizovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…