Fakt?! Dominik Hašek sejmul Rakušana. A další šok

12.08.2021 9:50 | Ze sítí

Novinářka Sabina Slonková přišla se zprávou, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš hledá špínu na předsedu STAN Víta Rakušana. Rakušan se kvůli tomu rozzlobil a dal jasně najevo, že takovéto praktiky do politiky nepatří. Do debaty se však vložil i někdejší slavný brankář a držitel zlata z Nagana Dominik Hašek. A mnohé překvapil. Nahlédněte.

Fakt?! Dominik Hašek sejmul Rakušana. A další šok
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Dominik Hašek - Show Jana Krause 1. 6. 2016

Českým internetem prolétla zpráva, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš hledá špínu na svého politického konkurenta, na předsedu hnutí STAN Víta Rakušana. Informovala o tom novinářka Sabina Slonková s odvoláním na zdroj z okolí premiéra, který si nepřál být jmenován.

Rakušan oznámil, že přijal určitá opatření, aby ochránil rodinu. A zdůraznil, že politika se sice může dělat tvrdě a s ostrými lokty, ale rozhodně ne tak, že na někoho hledáte či necháte hledat nějaké kompromitující informace.

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17835 lidí

Někdejší ministr financí Ivan Pilip, který působil v ODS a později v Unii svobody, dal najevo, že s Rakušanem soucítí. Jedním dechem však dodal, že hledání kompromitujících informací bylo v Praze i jinde běžnou součástí politiky.

„S panem Rakušanem lidsky soucítím a chápu, že je takováto situace hodně nepříjemná. Na druhou stranu ale z dob v politice nepamatuji žádnou kampaň nebo krizovou situaci, kdy by po Praze i jinde neběhali různí lidé a nesháněli na mne kompro. Politika je bohužel tvrdé řemeslo...,“ upozornil.

Rakušan a Babiš

Obdobně se vyjádřil také slavný český brankář Dominik Hašek. „Jj. Do politiky v tuto chvíli nedělám. Ale jsem názoru, že na hledání kompro není nic špatného. Je to boj. To vše k tomu patří. A kdo se toho bojí, dělat to nemusí,“ pravil Hašek.

Pilip dodal, že špína se vždy hledala relativně snadno. Najít člověka, který chce tomu či onomu politikovi slovně ublížit, nebývá tak těžké.

Rakušan a Babiš

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…