Fakt pecka. Přes čáru! Uhodil znovu Babiš na Slonkovou i na pravici. Zmínil i Havla

25.11.2018 20:45

Týden se s týdnem sešel, je tu další neděle a s ní i další provolání předsedy vlády Andreje Babiše k českým občanům. Premiér v něm zpravidla shrnuje úspěchy, kterých za posledních pár dní dosáhl, ale tentokrát se věnoval nejprve pátečnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, které přežil, když ho podpořili poslanci ANO a komunisté. Zákonodárci ČSSD hlasovali nohama a odešli ze sálu, čímž udrželi Babišovu vládu u moci.

Fakt pecka. Přes čáru! Uhodil znovu Babiš na Slonkovou i na pravici. Zmínil i Havla
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

„Čau lidi, měli jste někdy úplně zabitej den v práci? Takové to, když člověk musí řešit naprosté nesmysly, místo aby mohl normálně pracovat? Já jo. Teď v pátek. Mimořádná schůze Sněmovny. Fakt pecka. Poslouchal jsem celý den exhibice všech možných poslanců, kteří se konečně mohli ukázat na kameru,“ začal Babiš svůj již tradiční nedělní text uveřejňovaný na sociální síti Facebook.

Anketa

Která strana izraelsko-palestinského konfliktu má větší díl vašich sympatií?

86%
hlasovalo: 9883 lidí

Přitom se prý všechno mohlo odehrát podstatně rychleji, neboť podle Babiše všichni tak nějak tušili, že si Babiš vládu udrží, protože pravicová opozice nesežene dost hlasů. Hlasy Tomia Okamury a jeho kolegů z hnutí Svoboda a přímá demokracie nestačily.

Poté Babiš ještě jednou shrnul všechno, co v pátečním projevu řekl. Nikoli poprvé zopakoval, že je proti němu vedena kampaň, ve které byl údajně zneužit jeho syn, nemocný Andrej Babiš mladší.

„Je to jednoduché jak facka. Dva novináři se pokusili shodit vládu na základě reportáže, která zneužila mého nemocného syna. Lhali, neověřovali, podsouvali, zamlčovali důležitá fakta a ublížili mé rodině. Dokonce i ti, kteří mě nemají rádi a kteří mě nevolili, mi dva týdny píšou že to je fakt už moc, že už to je přes čáru. I když se ty ‚objevy‘ v reportáži všechny vyvrátily naprosto jasnými fakty během několika dnů, tak poslanci okamžitě po reportáži svolali mimořádku, aby mě odvolali. No, nepovedlo se,“ napsal.

Česká republika přitom prosperuje a opozici to štve, protože v minulosti nedokázala to, čeho teď dosahuje on sám, vychválil sám sebe premiér. Pracuje prý tak moc, že tuhle šel spát ve dvě hodiny v noci a vstával v pět ráno.

Velkou pozornost prý Babiš věnuje digitalizaci státní správy, přičemž se inspiruje v Estonsku. A velkou pozornost prý věnuje také výstavbě nových bloků jaderných elektráren v Česku i vědě a výzkumu. Babiš se podle svých vlastních slov zkrátka snaží o to, aby Česko udrželo krok s okolním světem. Avšak nejen prací živ jest člověk, takže Babiš se svou chotí Monikou Babišovou vyrazil na koncert České filharmonie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…