Falešná mluvčí dluží, kam se podívá. Už to došlo příliš daleko

08.07.2020 22:40 | Zprávy
autor: vef

Na majetek bývalé fiktivní mluvčí exhejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) Jany Mrencové vyhlásil konkurz plzeňský krajský soud. Píše o tom server Seznam Zprávy s tím, že Mrencová před jednáním soudu uvedla, že žádným majetkem nedisponuje.

Falešná mluvčí dluží, kam se podívá. Už to došlo příliš daleko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Za tisíc korun si toho v příštím roce budeme moct koupit možná zase míň

Mrencová, která Haškovi dělala mluvčí pod jménem Lucie Proutníková, měla závazky v řádu desítek milionů korun. Mimo jiné dluží také slovenskému miliardáři Pavolu Krúpovi. Soudkyně Jiřina Novotná ve zdůvodnění, proč na majetek Mrencové vyhlásila konkurz, uvedla, že dlužník Jana Mrencová má více věřitelů se splatnými a dosud neuhrazenými pohledávkami po dobu delší třiceti dnů po lhůtě splatnosti, a tyto závazky není schopen plnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

13:05 Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

Tomio Okamura zrušil parlamentní cestu do Bruselu, kde chtěly poslankyně STAN a Pirátů konferovat o …