Falešné pasy, radikalizování uprchlíků v Řecku, velké útoky jako v Paříži. Z Europolu přišla varovná zpráva

27.08.2016 8:45

Evropský policejní úřad vyslal varování Velké Británii kvůli narůstající hrozbě terorismu ze strany bojovníků tzv. Islámského státu (IS). Ukázalo se totiž, že stále více z nich používá pro vniknutí do země falešné cestovní pasy, které jsou prý dodávány přímo do uprchlických táborů v Řecku, informuje britský Daily Mail.

Falešné pasy, radikalizování uprchlíků v Řecku, velké útoky jako v Paříži. Z Europolu přišla varovná zpráva
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn

Podle Evropského policejního úřadu (Europol) se tento týden provalilo, že IS ve velkém posílal do řeckých uprchlických táborů falešné pasy, aby umožnil svým bojovníkům cestovat po Evropě s „čistými“ dokumenty.

Ředitel Europolu Rob Wainwright pro britský deník London Evening Standard uvedl, že se teroristické skupiny rozhodly přijmout „strategické rozhodnutí“ a posílat islamistické fanatiky útočit na evropském kontinentu, a to s nadějí, že to odvede pozornost od bojů na jejich vlastním území.

Wainwright také prozradil, že se bojovníci IS běžně vydávají za uprchlíky, i když se v takovém případě jedná jen o malé množství z celkového počtu imigrantů.

Daily Mail zde připomíná dva „uprchlíky“, kteří minulý rok přicestovali přes Řecko do Evropy s falešnými syrskými pasy a v listopadu 2015 se podíleli na krvavých teroristických útocích v Paříži, při kterých bylo zabito 129 lidí a téměř čtyři stovky byly zraněny.

V souvislosti s uprchlickými tábory v Řecku a na Balkáně se také objevily zprávy, že se vůdci IS snaží tamní migranty zradikalizovat.

Na základě právě probíhajících vyšetřování ředitel Europolu varoval, že se velké útoky podobné těm v Paříži mohou opakovat.

  • Celá zpráva a původní zdroj ZDE


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

10:29 Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

Premiér Andrej Babiš letos nedorazil se svým projevem na pietní akt k 51. výročí vpádu okupačních vo…