Falešné pasy, radikalizování uprchlíků v Řecku, velké útoky jako v Paříži. Z Europolu přišla varovná zpráva

27.08.2016 8:45

Evropský policejní úřad vyslal varování Velké Británii kvůli narůstající hrozbě terorismu ze strany bojovníků tzv. Islámského státu (IS). Ukázalo se totiž, že stále více z nich používá pro vniknutí do země falešné cestovní pasy, které jsou prý dodávány přímo do uprchlických táborů v Řecku, informuje britský Daily Mail.

Falešné pasy, radikalizování uprchlíků v Řecku, velké útoky jako v Paříži. Z Europolu přišla varovná zpráva
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn

Podle Evropského policejního úřadu (Europol) se tento týden provalilo, že IS ve velkém posílal do řeckých uprchlických táborů falešné pasy, aby umožnil svým bojovníkům cestovat po Evropě s „čistými“ dokumenty.

Ředitel Europolu Rob Wainwright pro britský deník London Evening Standard uvedl, že se teroristické skupiny rozhodly přijmout „strategické rozhodnutí“ a posílat islamistické fanatiky útočit na evropském kontinentu, a to s nadějí, že to odvede pozornost od bojů na jejich vlastním území.

Wainwright také prozradil, že se bojovníci IS běžně vydávají za uprchlíky, i když se v takovém případě jedná jen o malé množství z celkového počtu imigrantů.

Daily Mail zde připomíná dva „uprchlíky“, kteří minulý rok přicestovali přes Řecko do Evropy s falešnými syrskými pasy a v listopadu 2015 se podíleli na krvavých teroristických útocích v Paříži, při kterých bylo zabito 129 lidí a téměř čtyři stovky byly zraněny.

V souvislosti s uprchlickými tábory v Řecku a na Balkáně se také objevily zprávy, že se vůdci IS snaží tamní migranty zradikalizovat.

Na základě právě probíhajících vyšetřování ředitel Europolu varoval, že se velké útoky podobné těm v Paříži mohou opakovat.

  • Celá zpráva a původní zdroj ZDE


Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pasTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …