Faltýnek, Hlubuček, Redl. Co uvedl Šlachta, raději nečíst

04.08.2022 10:14 | Ze sítí

Spojení Jaroslava Faltýnka, bývalého předsedy poslaneckého klubu ANO a současného poslance za toto hnutí, a jednoho z obviněných v kauze Dozimetr Pavla Dovhomilji, které tento obviněný naznačil, je jedním z témat dnešní české mediální scény. Padají silná slova, je skloňována brněnská kauza Stoka i další Faltýnkovy přešlapy. Servítky si nebral ani předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. Došlo i na výzvu, poslat všechny zainteresované do p*dele.

Faltýnek, Hlubuček, Redl. Co uvedl Šlachta, raději nečíst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

„ANO má další STOKU. Další korupční kauzu. Jenom tentokrát to není v Brně, ale v Praze. Pavel Dovhomilja, obviněný v kauze Dozimetr, začal zpívat a celkem podrobně se věnoval i Babišově pravé ruce – Jaroslavovi Faltýnkovi,“ tak začal svůj příspěvek na facebooku Robert Šlachta.

A pokračoval tím, že se Dovhomilja s Faltýnkem potkával opakovaně, dokonce i u Faltýnka doma. Probírali spolu zakázky dopravního podniku. Kdo za čím stojí, kdo je koho člověk.

„Už jenom tahle věc je naprosto šílená. Babišova pravá ruka se potká s lokálním šíbrem a řeší s ním cinknuté zakázky. A pak samozřejmě nejde na policii,“ upozorňuje Šlachta na povinnost každého, kdo se dozví o nějaké formě korupce, ji ohlásit, což Faltýnek pravděpodobně neudělal.

„Ne ne. Evidentně mu hezky jde na ruku a ohromně si rozumí ve společném zájmu urvat, co to dá,“ pokračuje Šlachta.

Dále píše, že podle Dovhomilji se Faltýnek potkával i se samotným Michalem Redlem.

„Faltýnek a Redl se spolu domluvili, jak si rozporcují Prahu a její zakázky. Co připadne lidem od Faltýnka a co lidem od Redla. Samozřejmě tak, aby byli oba spokojeni a aby si co nejvíc namastili kapsy,“ vznáší Šlachta závažná obvinění.

„Tak si to shrňme: Je v tom STAN, TOPka a ANO. Všichni hezky spolu namočeni až po krk. Všichni do jednoho prolezlí korupcí, všichni do jednoho si porcovali Prahu a všichni do jednoho naprosto bezostyšně rozkrádali, co to jen šlo,“ uzavírá Šlachta a dodává:

„Tohle není Eldorádo. Tohle je Česká republika. A bude taková do té doby, dokud je už konečně nepošleme do prdele.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…