Faltýnek nejspíš uhájí předsedu klubu. Proti je prý jen Šlechtová

26.10.2020 17:15

Poslankyně Karla Šlechtová by byla ráda, kdyby v čele poslaneckého klubu skončil Jaroslav Faltýnek. Dalším osloveným poslancům Faltýnek ani po aférce z minulého týdne nevadí. Faltýnek byl přistižen v restauraci, jež měla být uzavřená, s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. Faltýnek již rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Píše o tom server Novinky.cz.

Faltýnek nejspíš uhájí předsedu klubu. Proti je prý jen Šlechtová
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová

Poslanci ANO, které server oslovil, se shodli na tom, že Jaroslava Faltýnka jako šéfa poslaneckého klubu potřebují. K rezignaci ho vyzvala jen exministryně obrany Karla Šlechtová. Faltýnek sice rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO, jak jej vyzval premiér Andrej Babiš (ANO), oba se však shodují na tom, že ohledně funkce předsedy klubu nechají rozhodnutí na poslancích ANO. 

K hlasování by podle všeho mohlo dojít na úterním jednání klubu. Například předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) očekává, že se na úterním jednání klubu povede diskuse, on se jí však účastnit nehodlá. Podle něj by jakákoliv změna v čele klubu byla v této době nešťastná. „Musíme jako klub táhnout za jeden provaz a fungovat,“ uvedl Vondráček s tím, že nyní není doba na přepřahávání. 

Za Faltýnkem stojí i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová či místopředseda klubu Jan Volný. Stejně tak poslankyně Taťána Malá se domnívá, že hnutí ANO Faltýnka jako předsedu poslaneckého klubu potřebuje. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

21:45 Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

MONITORING SÍTÍ Senátorka Miroslava Němcová na sociální síti uvedla, že naši obrannou dohodu se Spoj…