Fanatičtí imámové řádí v Evropě už desítky let, ale nesmí se o tom mluvit. Spisovatel Kuras o tom řekl více a Drtinová jenom koukala

20.11.2015 6:57

Za velkou chybu, která také mohla vést k radikalizaci v Evropě žijících muslimů, označil spisovatel Benjamin Kuras to, že byl do západních zemí umožněn vstup zahraničním imámům. Ti pocházeli většinou ze saúdskoarabských nebo pákistánských tvrdých škol. Kuras to uvedl v rozhovoru s novinářkou Danielou Drtinovou v internetové televizi DVtv.

Fanatičtí imámové řádí v Evropě už desítky let, ale nesmí se o tom mluvit. Spisovatel Kuras o tom řekl více a Drtinová jenom koukala
Foto: repro ČT
Popisek: Benjamin Kuras

Kuras uvedl, že sleduje muslimskou imigraci do západních zemí. První generace se integrovala. Z těchto lidí se stali demokraté. Ale druhá generace „začala bláznit“. V této souvislosti za velkou chybu označil to, že byl do západních zemí umožněn vstup zahraničním imámům, kteří většinou pocházeli ze saúdskoarabských nebo pákistánských „tvrdých škol“.

Prvním varováním prý byla aféra se spisovatelem Salmanem Rushdiem v roce 1989. Nad Rushdiem tehdy íránský ajatolláh Chomejní vyhlásil rozsudek smrti kvůli jeho knize Satanské verše. „A do té doby pokojní britští muslimové vyšli do ulic a začali provolávat smrt Rushdiemu,“ připomněl Kuras.

Celé video je ZDE

Zásadní chybu udělali západní politici v roce 1989

Tehdy udělali britští a evropští politici zásadní chybu. „A místo toho, aby establishment britský a posléze evropský to okamžitě zatrhl, a řekl ‚toto je protizákonné vyzývání k vraždě a okamžitě skončete, nebo vás zavřeme‘, najednou se začal pouštět do Salmana Rushdieho ‚proč je provokuješ?‘. A on musel utéct do Ameriky, aby si zachránil život,“ uvedl spisovatel s tím, že tímto způsobem agresivnější část muslimské komunity zjistila, že jí nestojí nic v cestě a že se může radikalizovat dál. A že může postupně umírněné muslimy zastrašováním, podplácením postupně radikalizovat. „Takže dnes se počítá, že procento radikalizovaných se počítá kolem 30 % v Británii, tehdy v 80. letech to byla dvě tři procenta,“ uvedl.

Varoval, že takových jedinců, jako byl džihádista John, který byl obyčejným studentem v Londýně, ale pak se změnil a šel do Islámského státu podřezávat krky, jsou prý tisíce. „Povzbuzují je k tomu imámové v Británii, ve Francii a teď už i v Německu. A jsou čím dál hlasitější. A říkají, že islám bude vládnout a oni budou ti, kteří budou vládnout všem ostatním. My na ně budeme dělat, oni z nás budou vybírat daň. A to láká spoustu mladých kluků, kteří jsou třeba profesionálně frustrovaní, sociálně nepřizpůsobiví nebo neúspěšní, třeba i u žen neúspěšní,“ vysvětlil.

S uprchlíky je to jako s mísou cukrátek, z nichž některá jsou otrávená

Situaci s uprchlíky přirovnal k tomu, když vám někdo nabídne mísu lákavého cukroví. „Je tam sto krásných, lahodných cukrátek. A někdo vám řekne, že jenom dvě jsou otrávené. Vezmete si z toho, nebo nevezmete?“ zeptal se Kuras moderátorky, která spontánně reagovala „Ne“.

Kuras navrhuje uzákonit zákaz práva šaría. Argumentuje tím, že Evropský soud pro lidská práva už několikrát právo šaría odsoudil jako nedemokratické.

Na námitku Drtinové, že šaría se v ČR neuplatňuje, uvedl, že i v naší zemi jsou muslimové, kteří šaríu propagují. „Měl jsem několik dopisů, které mně sice ještě nevyhrožovaly, ale dávaly mi najevo, že to vše přijde a že šaría je jejich zákonem a že ‚my si ho vzít nedáme‘.“

Východoevropské státy jsou vůči uprchlíkům ostražitější, protože totalitu zažily už dvakrát

Posteskl si nad současnou situací, kterou označil za nejhorší tragédii, která se mohla evropským státům od pádu komunismu stát. „Ztrácíme svobodu nad svými hranicemi, národní práva. Nevíme, kdo tam v EU je, kromě Jourové, kterou jsme tam dosadili. Juncker si klidně řekne, že útoky v Paříži na přistěhovalecké politice nic nezmění,“ řekl.

Státy bývalého východního bloku jsou vůči přílivu imigrantů ostražitější prý z toho důvodu, že zažily totalitu během jednoho života dvakrát. „To, že se střední Evropa šprajcuje, je díky tomu, že ví, jak vypadá totalita a začíná ji čichat a dává se dohromady. Když se podíváte na antidžihádistické webové stránky na Západě, tak ony se na východní Evropu teď dívají s obdivem a počítají s tím, že i je střední Evropa nějak zachrání. Střední Evropa by mohla Evropu podržet tím, že už si sem ty lidi nepustí,“ podotkl.

Tak, jak si tady povídáme, bychom v západní televizi diskutovat nemohli

Na otázku, do jaké míry neochota bránit se prostupujícím jevům, které mohou likvidovat hodnoty naší civilizace, prostupuje západní společností, Kuras odpověděl: „Prostupuje to tak, že to, jak si tady povídáme, si v západní televizi nemůžete vůbec dovolit. V rámci politické korektnosti vás BBC nebo německá televize nepustí ke slovu jinak, než že schvalujete imigraci a vše je dobré.“

Připomněl, že v Británii se tvrdí, že mezi uprchlíky je jen malé procento islamistů a že ostatní jsou všichni mírumilovní. „Jenže my nevíme, jak velké to procento jednoho dne může být. Až se tu všichni nebudou moct uživit a nebude se jim chtít zpátky domů, si najednou řeknou ‚oni mi to nedají, tak já si to vezmu‘,“ upozornil s tím, že podobným způsobem padla Byzantská říše, Perská říše a celá severní Afrika. Muslimové prý prostě přišli a podepsali s tamními elitami smlouvu o ochraně, výměnou za nezabití.

„Většinou se to vztahovalo na křesťany, židy a Peršany. A ti byli zodpovědní za poklidné chování svých poddaných. Teď to vypadá úplně stejně. Naši šéfové v EU jsou odpovědní nějaké Saúdské Arábii za to, že tu nebude nic protiislámského. A proto se snaží vše, co by kritizovalo islám, umlčet v západních státech. Tady to zatím neplatí. Na Západě to ještě nejsou zákony, ale už je to autocenzura, každý se bojí, aby nebyl nařčen z islamofobie. A pak nechají 1400 šestnáctiletých děvčátek znásilnit a policie to nikomu nehlásí, aby nebyla nařčena z xenofobie a rasismu,“ dodal s tím, že Evropa je nyní ve válce, kterou zatím těžce prohrává.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …