Fanouškům Václava Havla nejspíš dojdou slova. I vy budete koukat, kdo to vychválil Jiřího Ovčáčka

10.01.2017 16:13

„Jiří Ovčáček je ve službách prezidenta republiky. A jediný, kdo může hodnotit jeho úspěchy, účelnost, je pouze pan prezident,“ nechtěl se vyjádřil k hodnocení mluvčího Ovčáčka bývalý mluvčí prezidenta republiky Václava Havla Ladislav Špaček. Své řekl v rozhovoru pro DVTV.cz.

Fanouškům Václava Havla nejspíš dojdou slova. I vy budete koukat, kdo to vychválil Jiřího Ovčáčka
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

Ovčáček je podle něj aktivní, ambiciózní, bezvadně se vyjadřuje, má dokonalou slovní zásobu. „Z formálního hlediska mu nelze co vytknout. Ale co budí pozornost veřejnosti, jsou jeho výroky třeba na adresu ostatních ústavních činitelů,“ zkonstatoval Špaček s tím, že to je jediné, co by mu vytkl. „Ale on si dovolí jen to, co mu dovolí jeho šéf,“ dodal.

„Mluvčí je předsunutý pěšák. Ten nastoluje témata, jako v Ovčáčkově případě, a také to schytává jako fackovací panák, jenž je vepředu,“ zkonstatoval Špaček s tím, že prezident je ve stínu svého mluvčího. 

Mluvčí podle něj nesmí nikdy zalhat. „Velmi tím poškozuje svého šéfa. Na lež se vždycky přijde. A ten člověk je pak diskvalifikován,“ sdělil. Jestliže mluvčí vědomě zalže a ty případy pak proniknou na veřejnost, tak se vytrácí respekt, který by měl mít. I z toho důvodu vidí jako řešení odchod z funkce. „Setrvávat v úřadu s tím vědomím, že jsem diskvalifikován, musí být velmi trapná a obtížná role,“ myslí si.

„Hrad má trošku obtížnou situaci, je v defenzivě. Má proti sobě velmi silnou opozici. Hrad musí dělat vše možné, aby si ve veřejnosti spravil image,“ domnívá se také Špaček. Miloš Zeman je podle něj člověk prostořeký. „Je to člověk, který nejde pro ostřejší slovo daleko. Člověk, který má spoustu osobních vlastností, které se neslučují s postavením prezidenta republiky,“ zmínil například Špaček údajnou opilost při otevírání klenotnice. „Velmi energicky a provokativně vystupuje, protože ví, že mu na to novináři skočí.“

Celé video ZDE.

Závěrem se pak Špaček vyjádřil k tomu, že prezident Zeman si více vybírá jiná média pro rozhovory než ta veřejnoprávní. Podle něj by to v minulosti bylo nemyslitelné. „Je to jen póza,“ myslí si Špaček s tím, že prezident se tak snaží veřejnoprávní média trestat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

20:41 KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

V XTV u Luboše Xavera Veselého se sešli lidovec Marian Jurečka a komunista Ludvík Šulda. Zástupci st…