Fašismus. Budou nás vraždit? ulevila si zkušená žena po debatě. Na ní řádil Babiš: To se nedá poslouchat, nadával novinářce i Zaorálkovi. A blbě se sedělo

13.09.2017 7:14

První velkou předvolební debatu absolvovali v úterý večer lídři největších politických stran. Diskutovali na ní šéf hnutí ANO Andrej Babiš, lídr ČSSD Lubomír Zaorálek, poslanec KSČM Jiří Dolejš, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, šéf lidovců Pavel Bělobrádek a šéf topky Miroslav Kalousek. Debatu přenášel server Seznam Zprávy.

Fašismus. Budou nás vraždit? ulevila si zkušená žena po debatě. Na ní řádil Babiš: To se nedá poslouchat, nadával novinářce i Zaorálkovi. A blbě se sedělo
Foto: Václav Fiala
Popisek: Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek v Plzni

Místy velmi bouřlivá debata se vedla hlavně nad ekonomickými tématy. Politici se vesměs shodovali na nutnosti vyrovnaných veřejných rozpočtů, ale to bylo tak vše. Velký rozpor zaznamenali především volební lídr ČSSD Zaorálek a šéf hnutí ANO Babiš ve chvíli, kdy se bavili o pracovní síle.

Zaorálek se totiž domnívá, že by Česko mělo podpořit malé a střední podniky. Současný ekonomický model podle něj vede naši zemi do „pasti nízkých mezd“. Zmínil také to, že pokud podnikatelé chtějí zaměstnávat lidi z Ukrajiny, měli by jít podnikat na Ukrajinu.

Anketa

Podporujete Babišovu myšlenku, aby do Česka přišlo na práci víc Ukrajinců?

19%
81%
hlasovalo: 5708 lidí

Původní text ZDE

Andrej Babiš si však myslí, že zaměstnávání Ukrajinců naši zemi neohrožuje. „Jeďte se tam podívat,“ poslal Zaorálka do Polska, kde je prý až milion Ukrajinců. Následně se všem podnikatelům za Zaorálka omluvil. „On vůbec netuší, co je firma. Vy jste úplně mimo,“ láteřil Babiš.

„To se nedá poslouchat,“ rozčiloval se Babiš nadále. Moderátorka Zuzana Hodková jej pak musí napomínat, že překračuje vyměřený časový limit. Jeho proslov v sále sklidil potlesk několika diváků.

Babiš se pak se Zaorálkem střetl i v otázce svého údajného výroku „Všetci kradnú“. Zaorálek totiž bývalému strážci státní kasy tento výrok vyčetl. Babiš však tvrdí, že jej nikdy neřekl. 

Kromě šarvátek mezi Babišem a Zaorálkem se Babiš utkal také se Stanjurou. Ten totiž uvedl, že ve vládní koalici ANO, ČSSD a KDU-ČSL jedni snili, druzí spali a třetí přihlíželi. „Vy tady dvacet let vládnete s ČSSD a pan premiér je loutka ČEZu,“ sdělil mu Babiš. 

„Náš problém je, že stát privatizoval ČEZ a dnes na něj má minimální vliv. Ani za naší vlády se s investicemi do jaderných bloků nepovedlo pohnout. Potřebujeme energetickou soběstačnost a jádro je nejdůležitější. ČEZ má skvělou finanční bilanci, další blok v Dukovanech zvládne. Ale bohužel v rámci koalice se to zatím nepohnulo. Samozřejmě potřebujeme energetické úspory. Nepotřebujeme další pobídky a dotace, souhlasím s kolegou Stanjurou. Ten hlavní problém zůstává ten, že je boj o lidi a o profese, které chybí,“ sdělil Babiš k této otázce.

A kdo nevydržel až do konce? Šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Zvedl se úderem 19. hodiny, neboť v tu dobu měla diskuze oficiálně skončit a Bělobrádek měl podle svých slov další program. To, že Bělobrádek už není v sále, pak nevadilo šéfovi topky Kalouskovi, který si do něho rýpnul. Zmiňoval totiž rozdíl mezi politikou německé CSU a sociální politikou KDU. „Rozdíl je asi jako mezi aktem a pietním aktem. Zní to podobně, ale podstata je jiná,“ uvedl Kalousek. 

Dvouhodinová debata pak byla dlouhá i pro Zbyňka Stanjuru – stěžoval si totiž na nepohodlné židle.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Debatu pořádala Britská obchodní komora v ČR ve spolupráci s Americkou obchodní komorou, Francouzsko-českou obchodní komorou a Severskou obchodní komorou. Sledovala ji mimo jiné také novinářka a bývalá mluvčí Vrchního státního zastupitelství Irena Válová. 

„Nečeká nás ale vůbec nic dobrého ani pěkného. Bude ještě hůř, než je, a budeme se mít ještě hůře, než se máme. Korporátní fašismus jak svině. Nikdy bych nevěřila, že dám za pravdu Zaorálkovi s komunistou Dolejšem proti Babišovi, který tam tvrdě prosazuje masivní dovoz cizinců na práci do ČR, což naposledy prosazoval Ivan Langer z ODS, který na svoji politiku dojel,“ uvedla Válková s tím, že nás čekají strašné časy srovnatelné s chudobou a bezvýchodností komunismu.

„Žádná ze stran nenabízí změnu a jinou politiku. Všichni melou to, co mleli před minulými volbami a před před minulými volbami a před před před. Ještě blbější než blbá nálada. Jo a krást budou v klidu dál. Možná nás začnou v příštím volebním období i vraždit,“ uzavřela pesimisticky Válová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…