Fašizující se TOP 09, souboj o vůdcovství obhájců Tiberu... Zuzana Bubílková zpovídala Ovčáčka

04.04.2016 18:22

Hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. V pozici moderátorky tohoto pořadu se vůbec poprvé objevila Zuzana Bubílková. Mluvčí zmínil, že není jen ústy prezidenta, jak se to běžně vyžaduje, ale navíc také jeho obhájcem. A znovu padla jména Miroslava Kalouska i Ferdinanda Peroutky.

Fašizující se TOP 09, souboj o vůdcovství obhájců Tiberu... Zuzana Bubílková zpovídala Ovčáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pravidelná tisková konference mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka tentokráte ze znovuotevřeného kinosálu na Pražském hradě
reklama

Hned v úvodu popsal, že je prezident ve skvělé kondici. Svědčí o tom fakt, že tři dny hostil čínského prezidenta, ale pak nenásledoval žádný odpočinek, ale dvoudenní návštěva Královéhradeckého kraje. „Myslím, že mnozí politici by toto tempo nevydrželi,“ poznamenal mluvčí.

Pár slov padlo také k "fašizující se TOP 09". To, že za poničené čínské vlajky morálně odpovídá strana Miroslava Kalouska, lze doložit podle toho, že Kalousek mával o pár dní později tibetskou vlajkou. Podle Ovčáčka to jako důkaz morální odpovědnosti stačí. „Ale já jsem si všiml, že v této skupině nastal nesoulad. Zřejmě se tam vede souboj o vůdcovství,“ poznamenal na adresu obhájců Tibetu. V souvislosti s novinářem Ferdinandem Peroutkou poznamenal, že se nám dnes vrací fašizace společnosti, jak jsme to viděli už ve 30. letech minulého století.

Prezidentův mluvčí také vysvětloval, proč se tak často vyjadřuje tak důrazně. Jde mu o obhajobu prezidenta, nejen o to, aby byl ústy hlavy státu a nic víc, ačkoli se běžně v této funkci nic víc nevyžaduje. „My jsme se na tom takto dohodli. Já mám v tomto velmi volnou ruku, jen musím vycházet z názorového rámce pana prezidenta,“ zaznělo z úst Jiřího Ovčáčka.

Nakonec prozradil, že o svém dalším profesním životě neuvažuje. Je prý připraven sloužit prezidentovi tak dlouho, jak dlouho si to bude Miloš Zeman přát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…