Fejk se brání Duškovi: V ČD nejsem cvičenec opic

08.06.2011 9:05

Odboráři zuří. Bývalý šéf pražské zoo Petr Fejk měl v očích veřejnosti zlepšit obraz Českých drah. Místo toho ale nyní vytanula na povrch výše jeho měsíční výplaty, která převyšuje i plat prezidenta České republiky. Odborář Jaroslav Dušek označil Fejkův post za "trafiku pro cvičence opic".

Fejk se brání Duškovi: V ČD nejsem cvičenec opic

Podle deníku Blesk, který se odvolává na železničního odboráře Jaromíra Duška, má částka na Fejkově výplatní pásce dosahovat až na 270 tisíc korun za měsíc. Samotný Fejk tuto částku odmítá, výši svého platu sdělit také nechce. Sdílnější nejsou ani České dráhy, které mzdu svého ombudsmana rovněž nechtějí zveřejnit. Generální ředitel Petr Žaluda ale pro MF Dnes uvedl, že uvedená částka není tak úplně mimo realitu.

Odboráři se zlobí

"Za jeho plat by na dráze mohlo působit dvacet zaměstnanců," tvrdí Dušek. Kromě astronomického platu prý Fejk dostává navíc ještě dalších sto tisíc jako příspěvek na pojištění. A kdyby náhodou z funkce odešel, čeká na něj "zlatý padák" ve výši čtyřiadvaceti platů. A to vše jen pod podmínkou jediného odpracovaného roku v ČD.

Za Fejkovou činností jsou prý vidět výsledky

"Tato forma mě rozhoně nedonutí mít zveřejněnou svoji výplatní pásku na čele," řekl MF Dnes Fejk. Zároveň odmítá tvrzení odboráže Duška, že jeho post je "trafikou pro cvičence opic". Prý jsou za ním už vidět výsledky jeho práce.

"Máme už post nádražního supervizora, který řeší problémy na jednotlivých nádražích," řekl Fejk s tím, že většina jeho návrhů zatím ještě čeká na schválení představenstvem.

Související:

Fejk by měl pracovat pro České dráhy 

České dráhy nakupují zbytečně draze. Profituje Škoda 

České dráhy platí manažerům sto tisíc měsíčně na pojištění 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…