Fiala, Pekarová a Jurečka společně u památníku: Je načase, abychom usilovali o kvalitní demokracii

17.11.2020 20:19

Nejen že TOP 09, ODS a KDU-ČSL chtějí jít společně do nadcházejících sněmovních voleb, ale zároveň také již dnes jejich lídři přišli společně na Národní třídu. Píše to server Echo24.cz.

Fiala, Pekarová a Jurečka společně u památníku: Je načase, abychom usilovali o kvalitní demokracii
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předsedové tří koaličních stran po podepsání memoranda
reklama

Šéf lidovců Marian Jurečka, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda ODS Petr Fiala přišli dnes dopoledne společně na Národní třídu, aby si připomněli památku sametové revoluce ze 17. listopadu 1989. Zástupci druhé možná vznikající koalice pro sněmovní volby – Pirátů a STAN – přišli naopak zvlášť. 

Fiala považuje 17. listopad za jeden z nejdůležitějších svátků. Podle jeho slov je to svátek naděje. On sám věří, že příští rok bude země slavit v normálních poměrech. Svobodu považuje za křehkou a lidé by měli být stále citliví na to, kde svobodu ztrácejí. „Je načase, abychom usilovali o to, aby demokracie byla kvalitní,“ uvedla šéfka TOP 09 Pekarová Adamová. Jurečka pak hovořil o tom, že nelze říct, že právě svoboda a demokracie a její základní principy nejsou ohroženy. 

Šéf Pirátů Ivan Bartoš přišel k památníku na Národní třídě se svou manželkou. „Transformace v demokratickou zemi nebyla úplně dokončena, na přelomu milénia dospěla k jakémusi úpadku politických elit. Dostali jsme se až do současné doby, kdy tady máme jednu silnou politickou stranu a pana premiéra, který si z právního státu dělá trhací kalendář,“ uvedl Bartoš. 

Šéf hnutí STAN Vít Rakušan apeloval při své cestě na Národní třídě na to, abychom si uvědomovali, že svobody bychom si nikým neměli nechat brát. Předseda STAN zároveň uvedl, že se domnívá, že koronavirová krize se přemění na krizi ekonomickou. Přeje si však, aby z ní společnost vzešla posílena a příští rok byl obdobím razantní změny, která dá zemi perspektivu.

Ráno pak na Národní třídu dorazil také premiér Andrej Babiš v doprovodu ministryně financí Aleny Schillerové. Vyzdvihl význam svobody, kdo ji nezažil, její důležitost podle něj nepochopí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…