Fiala: Východ chce nemocné, bojácné a chudé Česko, které bude jeho kořist

12.04.2021 12:13

Pravicová koalice Spolu, koalice ODS, TOP 09 a lidovců, včera definitivně potvrdila společný postup ve volbách sepsáním koaliční smlouvy. Předseda ODS Petr Fiala u této příležitosti poznamenal, že po třiceti letech Česko znovu stojí na křižovatce mezí Západem a Východem. A pravicová koalice chce tuto republiku ukotvit v západním táboře.

Fiala: Východ chce nemocné, bojácné a chudé Česko, které bude jeho kořist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13066 lidí

Ačkoliv se o předvolební pravicové koalici ODS, lidovců a TOP 09 mluví už dlouho, písemně byla stvrzena až v neděli 11. dubna. Předseda ODS Petr Fiala, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda lidovců Marian Jurečka podepsali koaliční smlouvu.

Petr Fiala při této příležitosti konstatoval, že Česká republika před těmito sněmovními volbami znovu stojí na křižovatce mezi Východem a Západem.

„Česká republika je bohužel znovu v zápase o to, zda hodnotově, kulturně a politicky patří na Západ, nebo na Východ. To, co se v naší zemi děje, lze bez nadsázky nazvat hybridní válkou. A obávám se, že už jsme v její první linii,“ upozornil Fiala.    

„Východní mocnosti nestojí o to, aby ČR byla zdravá, vzdělaná, prosperující a sebevědomá demokracie. Potřebují nás mít nemocné, nevzdělané, bojácné a v ekonomických problémech. Jen tak jsme snadná kořist a nástupní ostrůvek v jejich cestě za rozvratem západní civilizace,“ rozvedl svou myšlenku.

Ve svém projevu zdůraznil, že program koalice Spolu stojí na třech základních pilířích. Na západní orientaci České republiky, na rozvoji školství v této zemi, protože moderní Česko může stát jen na vzdělané společnosti, a v neposlední řadě je třeba postavit na nohy české finance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na věky seďte doma. Očkování? Varuji, opatrně. Lékař bortí Babišovy experty

14:05 Na věky seďte doma. Očkování? Varuji, opatrně. Lékař bortí Babišovy experty

Většina obyvatel Česka je vůči koronaviru imunní, alespoň to si myslí odborníci ze Zdravého fóra. Po…