Fiala sledoval Babišův projev na sněmu: Vždyť dělá přesný opak toho, co říká

17.02.2019 14:34

Z proslovu premiéra Andreje Babiše na nedělním sněmu hnutí ANO vstávají některým chlupy hrůzou. „Babišovy řeči jsou jen prázdná slova,“ neudržel se předseda ODS Petr Fiala a jasně uvedl, jaké jsou skutečné bilance hnutí ANO ve vládě. Informoval o tom server Novinky.cz.

Fiala sledoval Babišův projev na sněmu: Vždyť dělá přesný opak toho, co říká
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Předseda hnutí ANO a premiér Babiš hovořil například o zrušení superhrubé mzdy nebo znovu spojit Českou republiku. Fiala celou situaci vidí zcela jinak než premiér. „Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí. Řeči Babiše jsou jen prázdná slova,“ uvedl Fiala to, jaká jsou fakta.

Babiš také hovořil o tom, že si přeje malý a levný stát. Fiala podotkl, že stát by měl být opravdu malý a levný a neměl by nikoho otravovat. „Babiš za posledních pět let ve vládě ale dělal přesný opak. Za posledních pět let narostl počet státních zaměstnanců o pětačtyřicet tisíc a výdaje na jejich platy o pětasedmdesát miliard korun,“ zdůraznil.

Upozornil dále, že celkové výdaje státu za pět let vzrostly na tři sta miliard korun, tedy o čtyřiadvacet. „To je ten levný a malý stát podle Andreje Babiše v praxi,“ rozčílil se Fiala. K jeho kritice se připojil i poslanec ODS Jan Skopeček. „Z Babiše se stal politický Jekyll a Hyde se dvěma osobnostmi,“ poznamenal.

Upřesnil, že jedna rádoby přívětivá Babišova tvář prý vystupuje na stranických akcích, kde slibuje úlevy živnostníkům, mluví o nízkých a stabilních daních a investicích. A druhá jeho mnohem méně přívětivá tvář pak ale řádí v realitě ve vládě a v Poslanecké sněmovně. Naopak Babiš v dnešním projevu zkritizoval ODS. Ukázalo se, že superhrubá mzda byla klasickým podvodem z dílny ODS.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…