Fiala teď nechce vidět prezidenta. Počká si, až jej přeloží na normální pokoj

26.10.2021 17:38

Budoucí premiér Petr Fiala chce počkat s návštěvou prezidenta Miloše Zemana, dokud prezidenta nepřemístí z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj. „Setkání by se mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji, což znamená, že bude schopen běžných pracovních schůzek,“ prohlásil Fiala.

Fiala teď nechce vidět prezidenta. Počká si, až jej přeloží na normální pokoj
Foto: Screen ČT24
Popisek: předseda ODS Petr Fiala

Fiala avizoval, že na setkání s prezidentem Zemanem počká, již druhý den po volbách, které ovládla koalice SPOLU. „Požádal jsem o setkání s panem prezidentem a setkání by se opravdu mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji, což znamená, že bude schopen běžných pracovních schůzek. Pak to samozřejmě má smysl,“ zopakoval Fiala v úterý podle informací deníku Echo24.

Podle Fialy není vhodné, aby za prezidentem do nemocnice docházel, dokud nebude pozván. „Nejsem to já, kdo tam může přijít. Já to nebudu dělat jako někteří jiní politici. Počkám, až budu pozván panem prezidentem a bude s ním skutečně možné mluvit o tom, co čeká Českou republiku v příštích dnech a týdnech,“ prohlásil Fiala v narážce na některé prezidentovy návštěvy.

Za Zemanem se v Ústřední vojenské nemocnici již stavil například exprezident Václav Klaus nebo expolitik ČSSD a ombudsman Stanislav Křeček. Nejvíce mediálně propíranou byla návštěva předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), ze které veřejnost viděla i krátké video.

Fiala věří, že se zdravotní stav prezidenta zlepší do 8. listopadu tak, aby se nemuselo přistupovat k hlasování o přijetí článku 66 ústavy. „V tuto chvíli ještě nejsem nervózní, protože do 8. listopadu máme samozřejmě čas a je možné, že se zdravotní stav pana prezidenta výrazně zlepší. Nakonec ty signály od Ústřední vojenské nemocnice z konce minulého týdne o zlepšení zdravotního stavu jsou. Takže předpokládám, že jakmile to bude možné, tak se setkám,“ dodal s nadějí Fiala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

19:07 Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

Premiér Petr Fiala z ODS byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde se věnoval vývoji epidemie. Věří…