Fiala v ohrožení? Cesta do Kyjeva se zvrtla

15.03.2022 9:36 | Ze sítí

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) vyjel navštívit válkou sužovanou Ukrajinu. Zavítá do Kyjeva, na který již 20 dní dopadají ruské bomby a granáty. Lidé premiérovi děkují za silné gesto, ale zároveň vyjadřují obavy o premiérův život. Se svým polským a slovinským kolegou míří premiér do Kyjeva vlakem.

Fiala v ohrožení? Cesta do Kyjeva se zvrtla
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Premiér Petr Fiala (ODS) v pořadu Partie.

Ukrajinská armáda se už 20 dní hrdinně brání ruské agresi. Česko a další země posílají na Ukrajinu materiální i vojenskou pomoc.

A teď se podle informací ČT Petr Fiala chystá do Kyjeva osobně, aby podpořil prezidenta Volodymyra Zelenského a statečné obránce ukrajinského hlavního města.

„Premiér Fiala společně s předsedou polské a slovinské vlády dnes navštíví jako zástupci Evropské rady Kyjev. Setkají se s prezidentem Zelenským a premiérem Šmyhalem,“ uvedla ČT.

Na twitteru Fiala napsal, že jde o jednoznačné vyjádření podpory EU v boji Ukrajiny za její svobodu a nezávislost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …