Fialo, omluva maturantům nestačí, zlobí se stínový ministr školství

13.05.2012 18:21

Stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek kritizuje nového šéfa resortu Petra Fialu. Podle něj se k problémům nestaví čelem, je to jen dobrý diplomat, který se vyhýbá jasné odpovědi. Rozhodně podle něj nestačí pouhá omluva maturantům za problémy s testy z matematiky.

Fialo, omluva maturantům nestačí, zlobí se stínový ministr školství
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Chládek má za to, že ministr se sice omluvil maturantům, to však podle něj znamená, že se nad chybou snaží mávnout rukou. „Problémů se státní maturitou bylo již příliš mnoho a z celé věci by měla být vyvozena osobní odpovědnost. Jedná se totiž o hazard se studenty, kdy CERMAT nebyl schopen ani potřetí státní maturitu nastavit správně. Nevěřím, že současné problémy s tzv. těžší zkouškou z matematiky byly poslední,“ konstatuje.

Neberte peníze z kapes studentů, hledejte jinde

Fiala se v pořadu Otázky Václava Moravce vyjádřil také k zápisnému. Chládek ho ale považuje za „převlečené školné“ a vůbec se mu nelíbí, že nebyly dostatečně zanalyzovány sociální dopady takového kroku. „Předně bych ale očekával, že ministr Fiala bude v souvislosti s nedostatečnými zdroji z rozpočtu státu aktivně jednat s předsedou vlády a ministrem financí a snažit se o navýšení prostředků,“ navrhuje stínový ministr.

Fiala Chládka potěšil, že podle něj převzal od ČSSD návrh čerpání Evropských fondů. „Toto je totiž jediný rozumný způsob, jak do českého školství dostat finanční prostředky a nehledat je v kapsách studentů a jejich rodičů,“ tvrdí Chládek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…