Filip Neruda. Syn europoslankyně a právníka. To, co napsal o Okamurovi, náhle smazáno

07.01.2025 15:57 | Monitoring

Kriminalisté dnes požádali Sněmovnu o vydání předsedy SPD a poslance Tomia Okamury k trestnímu stíhání ve věci plakátů vyobrazujících černocha s nožem s popiskem: Nedostatky ve zdravotnictví nevyřeší „chirurgové“ z dovozu. K vydání Okamury k trestnímu stíhání už se vyjadřují poslanci i ministři. „Rasismus je jedna z nejodpornějších věcí, jak může jeden člověk přistupovat k druhému. Použít jej navíc k politické kampani, ještě k tomu totálně vylhané, už je pak odpornost na druhou,“ zaznělo z ministerského křesla. Došlo i na infantilní básničku.

Filip Neruda. Syn europoslankyně a právníka. To, co napsal o Okamurovi, náhle smazáno
Foto: Repro: Instagram
Popisek: Filip Neruda, syn europoslankyně Danuše Nerudové

Plakáty vyobrazující černocha s nožem a další podobné vizuály používala SPD v letní kampani před krajskými volbami. Obrázky měly za cíl oslovit voliče zklamané vládou a spojit „Česko proti drahotě“. SPD v krajských volbách zastavila svůj propad a dostala se do vládních koalic v Moravskoslezském kraji, Olomouckém kraji, Královéhradeckém kraji a Kraji Vysočina.

„Rasismus je jedna z nejodpornějších věcí, jak může jeden člověk přistupovat k druhému. Použít jej navíc k politické kampani, ještě k tomu totálně vylhané, už je pak odpornost na druhou,“ komentoval kauzu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na Facebooku.

„Proto nikoho nepřekvapí, že tuto cestu zvolil zrovna Okamura. Jistě už si tento politik chystá plamenné projevy na téma cenzura a totalita, jenže nenávist není program a vyvracení lží není cenzura. Očekávám, že se nebude zbaběle schovávat za poslaneckou imunitu a podpoří své vydání k trestnímu stíhání. Já jeho vydání podpořím zcela jistě,“ slíbil ministr Válek.

Slova se chopila i poslankyně za Piráty Olga Richterová. Ta potvrdila, že Pirátská strana bude hlasovat o vydání Tomia Okamury k trestnímu stíhání. „Ano, jsme pro vydání. Osobně si myslím, že kampaň pana Okamury je daleko za hranou. Nicméně ani já, ani Sněmovna nemá být soudcem a rozhodovat o konání trestného činu ve věci. A právě proto má o této věci spravedlivě rozhodnout soud. Jak je to běžné v každém právním státě,“ napsala Richterová.

 

 

Došlo i na lidovou tvořivost z pera syna europoslankyně Danuše Nerudové a právníka Roberta Nerudy Filipa. Ten žádost o Okamurovo vydání komentoval rýmem. „Tokio, Praha, Paříž – Pitomio patří za mříž.“

Po chvíli ovšem změnil svůj vklad do pokladu české literatury a poopravil svůj počin na korektnější verzi. „Tokio, Praha Paříž – Tomio patří za mříž,“ změnil svůj příspěvek na síti X Filip Neruda. 

Ovšem ani ten se mu nakonec nelíbil, tak jej Filip Neruda vymazal zcela.

Ale ozvaly se i pochyby. „Stíhat Okamuru pár měsíců před volbami za volební kampaň, to musel vymyslet fakt nějaký génius. Okamura nemohl dostat lepší povánoční dárek, jeho preference teď zas půjdou nahoru. Doufám, že má koalice rozum a vydání ve Sněmovně nevyjde…,“ napsal na síti X podporovatel ODS Martin Cvrček.

 

 

K věci se vyjádřil i Tomio Okamura. „Ztrouchnivělé elity ztrácejí půdu pod nohama,“ uvedl Okamura v tiskovém prohlášení. Trestní stíhání je podle něj vedeno za to, že říká, co si myslí miliony Čechů.

„Proč? Protože se odvažujeme v kampani poukazovat na důsledky masové migrace. Nejnovější skandální odhalení z Velké Británie, kde statisíce mladých dívek byly oběťmi organizovaného sexuálního vykořisťování a fyzického ponižování ze strany pákistánských muslimů, hovoří za vše. O Vánocích v Magdeburku jsme viděli, jak imigrant, o kterém se říkalo, že je ‚integrovaný‘, zničehonic vraždil nevinné. Na rozdíl od Fialovy vlády odmítáme nebezpečí kriminality, terorismu a etnicko-kulturního konfliktu brát na lehkou váhu,“ vysvětluje předseda SPD.

 

 

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

NEODVOLÁM! NECHCEME TU „CHIRURGY“ Z DOVOZU!

Proč máte slovo chirurgy v uvozovkách? Co tím sloganem vlastně chcete říci? A ještě by mě zajímalo, nic osobního, ale proč, když tento slogan používáte všichni členové, tak policie chce stíhat jen Okamuru? Vím, že je předsedou, ale co.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Putin v pytli na mrtvoly mi přišel jako výzva k teroristickému činu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 07.01.2025 17:27:51
Toto by měli poslanci odsoudit a vydat Rakušana ke stíhání.

|  30 |  0

Další články z rubriky

Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

21:19 Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

Evropská unie opět přitvrdila ve svém vyšetřování sociální sítě X Elona Muska a žádá po ní vydání in…