Filip Turek: „Také jsem měl na Nerudovou složku.“ Vysmál se těm, kdo po něm šli

14.06.2024 10:31 | Monitoring

Filip Turek může po volbách do EP slavit opravdu velký úspěch. S více než 10 procenty hlasů skončil na třetím místě za ANO a SPOLU a prý za to mohou Danuše Nerudová, Tomio Okamura a Vít Rakušan, kteří se prý přidali do jeho týmu. Chtěl by jim proto speciálně poděkovat a už jim chystá zvláštní dáreček. Poté popsal, kde podle něj selhala ODS a v čem selhal Alexandr Vondra. A poslal vzkaz na Pražský hrad. „Pan prezident by se měl zamyslet sám nad sebou.“

Filip Turek: „Také jsem měl na Nerudovou složku.“ Vysmál se těm, kdo po něm šli
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Filip Turek v předvolební debatě na CNN Prima NEWS

Lídr kandidátky Přísahy a Motoristů sobě Filip Turek nad očekávání uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, když získal přes 150 tisíc preferenčních hlasů a pro celou kandidátku přes 10 procent hlasů voličů. A dva mandáty europoslanců.

„My jsme to věděli,“ smál se při rozhovoru v XTV. „Ne. Samozřejmě že to bylo překvapení,“ vysvětloval vzápětí. Ale když už mu předvolební průzkumy přisuzovaly zisk hlasů někde kolem 4,7 procenta, prý se to pokusil marketingově využít a do omrzení opakovat lidem, že už chybí jen kousíček, aby se Přísaha s Motoristy dostali do europarlamentu, a pokud k volbě přemluví ještě jednoho svého známého, tak to dopadne dobře. „Ala já jsem věděl, že ty reálný čísla byly někde kolem 7 procent a ten předposlední týden kolem 9 procent. To byly moje interní informace,“ prozradil ve vysílání s tím, že na internetu, na YouTubu i jinde ho prý sleduje asi 250 tisíc lidí. A předpokládal, že z těch by mohlo přijít k volbám 30 až 40 procent.

K tomu je prý potřeba připočítat příznivce Přísahy z doby do Sněmovních voleb.

„No a když se k našemu PR týmu přidali paní Nerudová, pan Rakušan a pan Okamura, tak jsem byl úplně štěstím bez sebe. Škoda že s námi nezačali spolupracovat o pár dní dřív, protože by nám těch pár tisíc do toho třetího mandátu určitě získali,“ smál se ve studiu internetové televize Turek. „Já myslím, že jim necháme vyrobit nějaký speciální rum, kde bude jejich podobizna,“ dodal s úsměvem. A zdůraznil, že to myslí vážně. Onen rum prý pak předá dotyčným někdo z týmu Přísahy a Motoristů sobě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jako člověk není pan Turek moje krevní skupina., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 14.06.2024 11:42:04
Extrovert, který se stylizuje do poněkud zbytečné polohy. Ovšem jako politik mě příjemně překvapil. Přímočarý, zjednodušující, patrně nebojácný. Pokud mu to vydrží, řadě těm pološílencům prožene faldy...

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…