Filozof Tomský rozmýšlí nad pandemií: Co když už vymřeli ti, co umřít měli?

26.04.2020 15:32 | Zprávy

Ve Velké Británii je asi 140 tisíc lidí covid pozitivních a asi 20 tisíc lidí na nemoc zemřelo. Podle filozofa a publicisty Alexandra Tomského, který do ostrovního království odešel, aby unikl komunistům, to přesto není důvod k panice a důvod k tomu, zastavovat život v celé zemi. Plošným zastavením prakticky veškerého ekonomického života utrpí celá země tak velké škody, které by podle Tomského nemohl koronavirus způsobit.

Filozof Tomský rozmýšlí nad pandemií: Co když už vymřeli ti, co umřít měli?
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský na besedě v Ostravě

Velká Británie patří k evropským zemím, které koronavirus zasáhl poměrně značně, a britský premiér Boris Johnson čelí kritice, že v zájmu ochrany obyvatel měl jednat rázně. V zemi je asi 140 tisíc lidí nakažených koronavirem. Asi 20 tisíc na tuto nákazu zemřelo.

Alexandr Tomský však tvrdí, že na ostrově panuje z nemoci zbytečný strach. Velká Británie měla připraven plán na zvládnutí epidemie a zpočátku se ho držela. Chtěla chránit starší a nemocné občany. Většina populace se ale měla promořit. Pod tlakem médií, opozice a hrozivých zpráv z Itálie však Johnson od tohoto plánu upustil.

A podle Tomského udělal chybu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …