Finanční správa je Babišova zbraň hromadného ničení. Slovutný Bohumil Pečinka upozornil, co všechno mu hraje do karet

28.09.2017 9:43

Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka má za to, že Andrej Babiš zneužíval Finanční správu podřízenou Ministerstvu financí jako zbraň hromadného ničení.

Finanční správa je Babišova zbraň hromadného ničení. Slovutný Bohumil Pečinka upozornil, co všechno mu hraje do karet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

Není to tak dlouho, co soud zrušil zajišťovací příkazy Finanční správy a Celního úřadu proti firmě FAU. Proti firmě, o kterou se svého času ucházel také exministr financí Andrej Babiš (ANO). Fakt, že zajišťovací příkazy byly zrušeny, jasně naznačuje, že nebyly použity oprávněně. Podle Pečinky to navíc nebyl jediný případ, ve kterém byly zajišťovací příkazy zrušeny. Zdá se tak, že za časů ministra financí začala být Finanční správa využívána k likvidaci nepohodlných firem. Nástroj v podobě zajišťovacích příkazů měla Finanční správa již dlouho, ale ve velkém je začala využívat až za časů ministra financí Andreje Babiše.   

„Podle posledních zákonných úprav musí i sebezdravější firma ručit za svoje dodavatele, tedy za to, že i oni platí řádně daně. Zásahem státu tak mohou krachovat firmy, které jen neměly všechny informace o svých dodavatelích. Přitom neexistuje něco jako soupis nevěrohodných plátců. Rozhodnutí o bytí a nebytí firmy je dnes výhradně na libovůli úředníka. I proto rozpočtový výbor tlačil na ministra financí Pilného, aby Finanční správa využívala tuto zbraň v rozumné míře a aby namísto exekucí vstupovali úředníci do firem například jako správci a domlouvali se na splátkovém kalendáři,“ píše v komentáři Pečinka.  

Celý článek naleznete zde.

Podle autora přitom nemuselo být tak zle, kdyby nebyla zrušena krajská ředitelství finanční správy. Kdyby tato ředitelství existovala, podnikatelé by se mohli odvolat k nim. Takhle jim nezbývá, než se dovolávat spravedlnosti u centrály Finanční správy. Tu ovšem řídí člověk jmenovaný politikem. A pokud je oním politikem shodou náhod magnát, který si přeje toho či onoho podnikatele zničit, pak má takový podnikatel problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

20:35 Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

„Všichni si platíme veřejnoprávní média, měla by sloužit, nestraně nás informovat, snažit se utlumov…