Firma dostala miliony, ale nic nestavěla. O ukrajinské uprchlické centrum se zajímá policie

02.09.2024 8:42 | Monitoring

V ukrajinském centru pro uprchlíky v Praze došlo k rychlé výměně šéfky. O společnost se zajímá česká policie. Podle serveru Seznam zprávy mohlo ve finančním centru docházet k finančním machinacím.

Firma dostala miliony, ale nic nestavěla. O ukrajinské uprchlické centrum se zajímá policie
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Česká policie pod dohledem Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 šetří možné finanční machinace v pobočce centra pro ukrajinské uprchlíky. Šéfka centra Anastasiia Kuzmitská z ničeho nic skončila. Místo ní se o potřeby běženců stará Oksana Serhijivna Sjeroštanová. O personální výměně informoval server Seznam Zprávy s tím, že ukrajinská strana záležitost nijak nekomentovala.

„Nijak nereagovala ani samotná bývalá vedoucí Anastasiia Kuzmitská, již se redakce několikrát snažila kontaktovat na mobilním telefonu,“ napsal server s tím, že nijak nereagovalo ani velvyslanectví Ukrajiny. Nespadá prý do jejich kompetence se k tomu vyjadřovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

Mgr. Miroslav Kavij byl položen dotaz

Jak chcete přimět Putina uzavřít mír?

A uvědomujete si vůbec, že hlavním viníkem války je Rusko, které na Ukrajinu zaútočilo? Nebo vy ten útok schvalujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

ukrajinci si tady už dokonce hospodaří s českými penězi? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 02.09.2024 9:42:07
a podle jakého klíče, jako doma? Přijdeme o všechno, supi ze všech světových stran se slétají do prahy. Tam našli klondajk.

|  21 |  0

Další články z rubriky

„Armádní politruky“ už řeší orgány. Máme vyrozumění

11:45 „Armádní politruky“ už řeší orgány. Máme vyrozumění

Policie se bude zabývat skandálem kolem armádního šmírování opozice a lidí, kteří veřejně vyjadřují …