Fischer: Manželství homosexuálů nechci, ale nevetoval bych to

25.10.2022 12:23 | Ze sítí
autor: vef

Kandidát na prezidenta republiky, senátor Pavel Fischer se na svém facebooku vyjádřil k manželství pro všechny a k adopcím dětí stejnopohlavními páry. Uvedl, že ač je toto proti jeho osobnímu přesvědčení, jako prezident by zákon o manželství pro všechny nevetoval.

Fischer: Manželství homosexuálů nechci, ale nevetoval bych to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta republiky Pavel Fischer

„Jsem táta čtyř dospělých dětí a s mou ženou Klárou jsme skoro třicet let v manželství. Stejně jako moji rodiče, prarodiče a široká rodina jsem katolík. V poslední době dostávám pořád otázky, jaký je můj vztah k LGBT komunitě, co si myslím o manželství pro všechny nebo o adopci dětí stejnopohlavními páry,“ uvedl Fischer.

„Jednou provždy bych rád shrnul svou odpověď: Můj vztah k LGBT komunitě je založený na respektu. Respekt k lidské důstojnosti, právní stát a lidská práva jsou základy naší svobody a demokracie, které je potřeba chránit,“ dodal Fischer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Studenta ukopala k smrti Antifa. A takto to podala Česká televize

17:21 Studenta ukopala k smrti Antifa. A takto to podala Česká televize

Zranění hlavy podlehl v nemocnici 23letý katolický student matematiky a ekonomie ve francouzském Lyo…