Fischer mírně doporučil Zemana, jeho poradci ho opustili

22.01.2013 13:46

Proti neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi se vzepřeli i jeho vlastní lidé. Členům jeho poradního týmu se nelíbí, že jejich exšéf hodlá podporovat v prezidentské volbě Miloše Zemana. Ještě v prosinci totiž veřejně tvrdil, že svůj hlas by dal Karlu Schwarzenbergovi.

Fischer mírně doporučil Zemana, jeho poradci ho opustili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

„Z diskuse vyplynulo, že ze současných dvou kandidátů je z hlediska osobních sympatií přijatelný pan Schwarzenberg. Musím přiznat, že řada lidí byla z prohlášení pana Fischera zklamána. Distancovat se chtěli i někteří členové jeho kanceláře,“ řekl deníku Právo jeden z Fischerových poradců Jan Stránský. Poradní tým se podle jeho slov sešel hned v pondělí poté, co Fischer své stanovisko sdělil médiím.

Poradci také vydali prohlášení, ve kterém čtrnáct z patnácti poradců vyjadřuje svou podporu knížeti. „Podporujeme jednoznačně Karla Schwarzenberga na funkci prezidenta České republiky a vyzýváme všechny voliče, aby v druhém kole neopomenuli volit,“ píší. Jan Fischer ve svém prohlášení uvedl jako hlavní důvody svého rozhodnutí to, že Zemanovy „názory jsou jasné, dlouhodobě známé a nebojí se nést za působení ve vládě svou kůži na trh“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…