Fischer v průzkumech vede, Okamura posiluje. Utkají se nakonec o Hrad?

15.10.2012 11:51 | Zprávy

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že nejsilnějšími uchazeči o Hrad zůstávají expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman. Tomio Okamura, který pokračuje v boji o Senát, je opět třetí. Napovídají průzkumy, kdo se stane prezidentem? V krajských volbách přisuzovaly pravici víc hlasů, než nakonec reálně obdržela.

Fischer v průzkumech vede, Okamura posiluje. Utkají se nakonec o Hrad?
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.

Po skončení krajských voleb se pozornost řady občanů upírá na volby prezidentské, které nás čekají v lednu. Máme sice před sebou ještě druhé kolo voleb senátních, ale to se netýká celé republiky. První kolo ovšem ukázalo, že podnikatel Tomio Okamura stále má důvěru občanů. Dál proto sbírá i podpisy pod svou prezidentskou kandidaturu. A průzkumy mu přisuzují třetí místo za Janem Fischerem a Milošem Zemanem. Informuje o tom server iDnes.cz.

Schwarzenberg, Dienstbier a další "běžci"

"Přes 30 % lidí deklarovalo v průzkumu agentury ppm factum ochotu volit za prezidenta Jana Fischera. Bývalý statistik a expremiér po odstoupení Jana Švejnara posiluje. Na třetí místo se vrátil Tomio Okamura, který už oznámil, že sbírá potřebné podpisy a uspěl v prvním kole senátních voleb," píše server s dodatkem, že Zemanovi fandí přibližně 22 procent lidí a Okamuru by mohlo podle průzkumu volit 7,9 procenta občanů.

Ostatní kandidáti v souboji o voličskou přízeň zaostávají. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) a senátor Jiří Dienstbier mají podle průzkumu podporu přibližně 6 procent voličů. Jana Bobošíková ze Suverenity a senátor Přemysl Sobotka (ODS) mají podporu zhruba 4 procent voličů stejně jako Vladimír Franz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…