Fízlové, udavači, šmejdi! K údajné spolupráci Jiřího Bartošky s StB se vyjádřila publicistka

06.11.2016 20:15

Herci Jiří Bartoška a Vojta Dyk sepsali výzvu k „týdnům neklidu“, protože prezident Miloš Zeman zašel už tak daleko, že by neměl být prezidentem. Tato myšlenka se však příznivcům pana prezidenta ani trochu nelíbí. Možná proto začala po internetu kolovat informace, že pan Jiří Bartoška spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností a teď má žaludek kritizovat. Publicistka a výtvarnice Věra Tydlitátová se k tomuto obvinění vyjadřuje. A rozmetává ho.

Fízlové, udavači, šmejdi! K údajné spolupráci Jiřího Bartošky s StB se vyjádřila publicistka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oceněný herec Jiří Bartoška

Ve svazcích StB najdeme jméno Jiřího Bartošky. U jména najdeme i krycí jméno „Narcis“ a zkratku „PO“ – prověřená osoba. „Prověřená osoba“ byla každá sledovaná osoba. To se týkalo lidí, které kdosi druhý udal. Také šlo o lidi, kteří byli často vyslýcháni, a komunistické orgány k dovršení všeho zlého šikanovaly i jejich rodiny. Věra Tydlitátová o tom ví své, protože i ona byla prověřenou osobou.

K prověřeným osobám podle dostupných materiálů patřili i pánové Václav Klaus a Miloš Zeman. Takže pokud kdokoli o Bartoškovi tvrdí, že „fízloval“, mohl by to tvrdit i o Miloši Zemanovi a Václavu Klausovi. U všech tří pánů by to byla lež. Pravda, u prezidenta a exprezidenta najdeme ještě písmeno S, které odkazuje na podezření, že sledované osoby jsou podezřelé z protistátní činnosti.

„Je více než trapné, že udavače se z nich nyní snaží udělat často právě ti, kdo byli vedeni pod zkratkou A (agent), ano, to byli skuteční fízlové, udavači, šmejdi,“ uzavírá dáma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…