Foldyna naštvaný na ČT. Příčinou je tento graf. Jenže...

30.05.2021 9:35

Poslanec SPD Jaroslav Foldyna se zlobí na ČT. Ze židle ho zvedl průzkum ke kauze Vrbětice, který ukazuje, že podle 50 procent dotázaných prezident v kauze z roku 2014 postupuje proti zájmům ČR. Podle Foldyny se takto vyrábějí veřejnoprávní dezinformace. Vyložil předložené informace z opačného pohledu a vyvodil z dat, že druhá polovina občanů prezidentovi věří. A to nebylo všechno...

Foldyna naštvaný na ČT. Příčinou je tento graf. Jenže...
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Anketa

Odvádí Hana Lipovská dobrou práci coby členka Rady ČT? (Ptáme se od 26. 5. 2021)

95%
hlasovalo: 19704 lidí
Průzkum společnosti Data Collect pro Českou televizi ukázal, jak se Češi, Moravané a Slezané dívají na kauzu Vrbětice a výbuch ve zdejším zbrojním skladu v roce 2014, při kterém zemřeli dva Češi. Podle českých tajných služeb za výbuchem stojí dva ruští armádní agenti. Prezident Miloš Zeman informace tajných služeb zpochybňuje. Průzkum společnosti Data Collect ukázal, že podle poloviny dotázaných prezident v této kauze postupuje proti zájmům Česka a nechová se státnicky. To mu vyčítá 61 procent dotázaných.

Když podle poloviny Čechů prezident postupuje v rozporu se zájmy ČR, Foldyna z toho dovodil, že druhá polovina občanů republiky prezidenta v jeho konání podporuje.

„Každý druhý respondent souhlasí s tím, že výroky prezidenta Miloše Zemana byly proti zájmům Česka. Tedy polovina Čechů věří prezidentu Zemanovi,“ napsal k tomu Foldyna.

Průzkum však říká, že prezidenta v této věci podporuje jen 38 procent dotázaných. Ostatní dotázaní se pravděpodobně buď nevyjádřili, nebo nemají na chování prezidenta jednoznačný názor.

A pak je tu ještě jeden graf, podle kterého 45 procent Čechů věří vládě a bezpečnostním složkám státu, že za smrtícím výbuchem ve Vrběticích stáli dva ruští agenti. „Téměř polovina Čechů věří vládě a bezpečnostním složkám, že za výbuchy ve Vrběticích stáli ruští agenti,“ uvedla k tomu ČT.

„Více jak polovina Čechů nevěří vládě a bezpečnostním složkám, že za výbuchy ve Vrběticích stáli ruští agenti,“ kontroval Foldyna s tím, že takto se vyrábějí veřejnoprávní dezinformace.

Foldyna a průzkum ČT

Foldyna a průzkum ČT

Foldyna a průzkum ČT

Foldyna a průzkum ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…