Fond proti korupci hledá odvážné a slušné lidi. Nabízí jim milion

10.12.2011 10:13 | Zprávy

Nadační fond proti korupci hodlá vyplatit milion korun tomu, kdo upozorní na korupci významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodné korupční jednání. Člověk odměnu získá, pokud podá trestní oznámení, které povede k odsouzení korupčníka.

Fond proti korupci hledá odvážné a slušné lidi. Nabízí jim milion
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Fond chce projektem Wanted podpořit odvážné a slušné lidi v České republice. Odměna má být předána den poté, kdy odsuzující rozsudek nabude právní moci.

Občan musí upozornit na významný korupční trestný čin. Korupčník musí být odsouzen

„Normální je, že politici hlídají, aby lidi nekradli. U nás je to ale jako v Kocourkově, proto musíme začít hlídat my, aby nekradli politici," prohlásil člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Jan Kraus.

Projekt se nemá týkat trestních oznámení podaných v minulosti, ale jen takových, která budou podána po 9. prosinci 2012, což je den, kdy sdružení učinilo tzv. veřejný příslib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Vatikánská smlouva

Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dost už foltýnovské propagandy.“ Řežba. Dostál a Decroix

17:35 „Dost už foltýnovské propagandy.“ Řežba. Dostál a Decroix

Europoslanec Ondřej Dostál (Stačilo!) a místopředsedkyně ODS Eva Decroix se utkali ve studiu TV Nova…