Fotoreportáž z Islámského státu: Děti, pojďte se podívat na popravu. Stínání, topení, kamenování...

08.10.2015 19:21

Britský deník Daily Mail publikoval fotodokumentaci z popravy realizované bojovníky Islámského státu (ISIS). Tentokrát přišli o hlavu tři muži obvinění z terorizování obyvatelstva a další dva, kteří měli údajně vyvíjet špionážní činnost ve prospěch nepřítele. Celkem bylo na území ovládaném ISIS popraveno přes 10 000 vojáků a civilistů.

Fotoreportáž z Islámského státu: Děti, pojďte se podívat na popravu. Stínání, topení, kamenování...
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Islámský stát dbá na pečlivé zaznamenávání poprav křesťanů
reklama

Poprava se uskutečnila ve známém syrském městě Aleppo. Na jedné z fotografií jsou tři muži se zavázanýma očima vedeni na smrt maskovanými džihádisty. Dva z odsouzenců jsou oblečeni v modrých civilních šatech, další má na sobě khaki tričko. Všichni tři mají za zády svázány ruce. Na dalších fotografiích již klečí jeden z mužů na kolenou a nad ním se sklání jeho kat v černé sutaně, který se chystá setnout obrovským mečem jeho hlavu. Šokující na celém zrůdném představení je především to, že exekuce probíhá na volném prostranství ve městě a přihlížejí mu především dětští diváci.

Koncem minulého měsíce dle britského deníku zveřejnila syrská organizace zabývající se lidskými právy Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) statistiky, dle kterých bylo na území ovládaném Islámským státem provedeno již 3207 exekucí. Organizace čerpala od svých tajných informátorů, kteří na území sami žijí. Z tohoto počtu bylo usmrceno 1858 civilistů, z nichž 98 bylo ženského pohlaví a 76 dětí mladších osmnácti let. „V těchto statistikách však nejsou zahrnuty desítky mladých chlapců, kteří byli nuceni provádět sebevražedné atentáty. Celkem Islámský stát údajně popravil 906 syrských vojáků, 239 povstalců a 181 svých bojovníků,“ uvádí Daily Mail.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

Na území Sýrie a Iráku, jež ovládá Islámský stát, bylo dohromady popraveno přes deset tisíc lidí. Irácká organizace pro lidská práva IOHR zase uvedla, že na území Iráku radikálové popravili dalších asi 7700 lidí. Jak konstatuje britský deník, 2100 z nich bylo popraveno v pevnosti Mosul a dalších 1900 v oblasti Al-Anbar, kterou radikálové z ISIS dobyli letos v květnu. Dalších 250 poprav se konalo ve městě Diyala, kde se nachází základna Islámského státu a 110 lidí potom bylo zavražděno v Kirkúku, kde radikálové bojovali proti iráckým kmenům Pešmergů.

Podobné praktiky však Islámský stát přenáší na všechna území, která získá pod svoji kontrolu. „Dle dostupných statistik tvořili vojáci mezi popravenými asi šedesát procent a zbytek byli civilisté,“ uvedla irácká organizace pro lidská práva IOHR. Na publikovaných videích jsou nejčastěji oběti sťaty, ale radikálové z ISIS pro ně často volí i jiné způsoby zavraždění. Vojáci a civilisté v Sýrii a Iráku tedy byli za údajné porušování zákonů sťati, zastřeleni, utopeni, vyhozeni do povětří, ukamenováni, shozeni z výškové budovy. Ve výše zmíněných iráckých statistikách nejsou rovněž zahrnuty oběti, které zemřely přímo v boji či při sebevražedném útoku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manuál od Hamáčka pro policisty, jak nakládat s pandemickými narušiteli: Zakrytá ústa jsou jasná, na ostatní bacha

6:46 Manuál od Hamáčka pro policisty, jak nakládat s pandemickými narušiteli: Zakrytá ústa jsou jasná, na ostatní bacha

Ministerstvo vnitra vydalo manuál k postihům za přestupky kvůli zaváděným opatřením z důvodu pandemi…