Fragmenty: Nečas se nachytal na spiknutí s cílem zničit ODS

29.06.2012 8:06 | Zprávy

Za rychlým odvoláním ministra Pospíšila stojí zájmy někoho, kdo chtěl zdiskreditovat premiéra Nečase a rozeštvat ODS. Tito lidé nejspíš podstrčili premiérovi nějaké zásadní informace, na jejichž základě začal Petr Nečas jednat zcela iracionálně a tak, jak by jako uvážlivý politik za normálních okolností nikdy nejednal. Server Fragmenty.cz si proto myslí, že premiér naletěl na nějaký blud, vymyšlený se záměrem zlikvidovat ODS. A tento záměr se bohužel vydařil.

Fragmenty: Nečas se nachytal na spiknutí s cílem zničit ODS
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Několik desítek lidí se vydalo na pochod před budovu ministerstva spravedlnosti, aby zapálili několik svíček za práci, kterou za sebou zanechal ministr Pospíšil

Zpráva, že premiér Petr Nečas odvolává ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, přišla podle revue Fragmenty jako blesk z čistého nebe. „Ministr Pospíšil v klidu odešel k večeru 26. června  ze zasedání vlády a netušil, že se tam již nevrátí, že druhý den poběží  hned ráno jeho letitý stranický kolega a bývalý přítel na Hrad a bude tam již v 11 hodin prosit udiveného pana prezidenta o okamžité podepsání demise Jiřího Pospíšila, jako by v opačném případě měla vypuknout třetí světová válka,“ popisuje server revue Fragmenty, která je blízká názorům prezidenta Václava Klause.

„Vždy spíše uvážlivý premiér jednal jako vyděšený zajíc, když vyhodil ministra, který má u občanů podle průzkumů veřejného mínění skvělé postavení a který díky zatčení Ratha a uvedením do pohybu i dalších skandálních kauz začínal vracet ODS glanc,“ připomíná dále. Pokud za těchto okolností premiér odvolá populárního ministra, může to prý být rozsudek politické smrti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. byl položen dotaz

Pane Pikoro, vím že se trápíte s rozpočtem a hledáte úspory.

Kolik by se uspořilo ve státním rozpočtu, kdyby 17.Listopad nebyl svátkem s dnem pracovního volna, ale "jen" významným dnem? Zdá se mi, že tento svátek není slaven důstojně a slouží k útokům na občany s jiným politickým názorem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský proti Davidovi s Dostálem: Zajděte mezi skutečně inteligentní lidi, padla rada

15:21 Zdechovský proti Davidovi s Dostálem: Zajděte mezi skutečně inteligentní lidi, padla rada

V pořadu ČT Události, komentáře se odehrála ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ivanem Davidem (SP…