Francie je univerzita pro islamisty, udeřila Le Penová a levičáka popadl amok. Přečtěte si ještě více o debatě prezidentských kandidátů

05.04.2017 17:16

Včera se konala ve Francii druhá televizní debata prezidentských kandidátů. Jedenáct účastníků debaty se přelo o Evropské unii, migraci i ekonomických otázkách. Marine Le Penová se překvapivě ocitla v defenzivě.

Francie je univerzita pro islamisty, udeřila Le Penová a levičáka popadl amok. Přečtěte si ještě více o debatě prezidentských kandidátů
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová

Marine Le Penová měla včera možnost odpoutat se od svého pronásledovatele Emmanuela Macrona, ale podle deníku Le Monde se jí to nepodařilo. „Šéfka Národní fronty neprožila svoji zrovna nejlepší debatu. Většinu času setrvala v defenzivě a byla konfrontována radikálními názory marginálních kandidátů, ve světle kterých její rovněž značně osobité postoje v podstatě zapadly,“ tvrdí Le Monde ve svém komentáři.

„Marine Le Penová ztratila za jeden jediný večer svůj monopol na radikální názory. Z jedné strany byla kritizována Fillonem a Macronem, na straně druhé se ocitla i pod palbou ještě větších radikálů, než je ona sama. Vůdkyně Národní fronty prosazuje vystoupení Francie z Evropské unie, ale včera ji zastínil kandidát Republikánské lidové unie François Asselineau, který hovořil o okamžitém spuštění článku 50 a ‚frexitu‘. Navíc Le Penové vyčetl, že na rozdíl od něj by nikdy neopustila euro,“ uvádí deník.

Nejvíce to jiskřilo mezi favorizovanými Le Penovou a Macronem. „Společná Evropa nabízí ochranu a ekonomickou stabilitu. Odchod Francie z Evropské unie by znamenal pokles naší kupní síly. Vyhrocený nacionalismus Le Penové může nastartovat ekonomickou i skutečnou válku. Ona říká stejné lži, jaké jsme slýchali čtyřicet let z úst jejího otce,“ pustil se socialista Macron do Le Penové, která by podle průzkumů měla společně s ním postoupit do druhého kola voleb.

Le Penová na jeho slova reagovala rozzlobenými gesty a obvinila Macrona, že se tváří jako představitel změny, a přitom jen omílá padesát let staré fráze. Konzervativní kandidát Francois Fillon dle serveru TheLocal.fr působil i přes aféru s neoprávněným vyplácením peněz své manželky poměrně klidný. „Pravděpodobně doufá, že tento přístup mu zachová větší šanci, než kdyby se měl dohadovat s ostatními konkurenty,“ píše server.

Přesto se i Fillon pustil do Le Penové, když ji obvinil z toho, že její ekonomické plány obsahují pouze jeden bod, kterým je opuštění Evropské unie. Vůdkyně Národní fronty se ocitla pod palbou kritiky i poté, co v jedné ze svých poznámek označila s povzdechem Francii „za univerzitu pro džihádisty“. „Ale přesně tohle vám vyhovuje. Vy profitujete z toho, že jsou ve Francii přítomni džihádisté. Vy a vaše neteř jste nejhorší fundamentalistky,“ hřímal socialista Benoit Hamon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…