František Laudát píše o zdraví prezidenta. Nevěří Ovčáčkovi

24.09.2021 16:03

Prezident republiky byl nedávno propuštěn z nemocnice a již přijímá návštěvy. Trpěl prý mírnou dehydratací a únavou. To se ovšem nezdá bývalému poslanci Františku Laudátovi. „Nevím, odkdy se během hydratace dehydratované a mírně unavené hlavě státu dělá CT?“ ptá se. „Spíš to na mě dělalo dojem, že se nám v hlavě státu něco srazilo,“ pustil se na diagnostickou dráhu Laudát.

František Laudát píše o zdraví prezidenta. Nevěří Ovčáčkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 36507 lidí

Jak již média informovala, prezident Miloš Zeman byl propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice a opět se ujal svých povinností. Předevčírem například v Lánech přijal na jeho žádost místopředsedu Poslanecké sněmovny Tomia Okamuru. Jak se uvádí na stránkách Hradu, prezident poděkoval pracovníkům Ústřední vojenské nemocnice v čele s prof. Miroslavem Zavoralem za jejich vynikající péči.

„Současně se prezident republiky pousmál nad hloupostí některých novinářů, kteří se domnívali, že zpráva o zdravotním stavu se publikuje v okamžiku nástupu do nemocnice. Ve skutečnosti k vydání této zprávy je nezbytná celá řada vyšetření trvajících několik dní. Z tohoto důvodu nemohl tiskový mluvčí Jiří Ovčáček publikovat výsledky tohoto vyšetření v dřívější době,“ píše se na stránkách prezidenta.

Ovšem komu prohlídka v ÚVN nedá spát, je bývalý poslanec František Laudát. „Takže si to shrňme: Prezidenta vezli do ÚVN ve Střešovicích údajně na plánovaný rekondiční pobyt. Ovčáček nevzýval při té příležitosti všechny svaté, jak se dělává, ale obrátil se rovnou na Nejvyššího. Rekondiční pobyt se postupně přelil na dehydrataci a mírnou únavu. V pátek měl pacient šupačit domů, ale nějak se lékařům nezdál. Tak ho tam drželi do poslední chvíle, aby stihnul program odpoledních středečních jednání,“ rekapituloval Zemanův pobyt v nemocnici.

A pobyt v nemocnici se mu vůbec nezdál: „Nevím, odkdy se během hydratace dehydratované a mírně unavené hlavě státu dělá CT? Když ho ve středu vyvezli z pavilonu C5, jevil se blaženě a artikuloval draslík. Večer jsme se od changemelírky Schillerové dověděli, že hlava státu má hlavu v pořádku. Přemýšlí a komunikuje. Ze slov české dluhové premiantky byla cítit úleva. Ale ta se zpravidla nedostavuje po zavodnění dehydratovaného. Spíš to na mě dělalo dojem, že se nám v hlavě státu něco srazilo. Ale nejsem doktor, tak už radši nebudu spekulovat.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…