Franz: Fischerova kampaň pozbývá slušnost, korumpuje novináře

02.11.2012 11:35

Boj o Hrad nabývá na obrátkách. Prezidentský kandidát Vladimír Franz osočil dalšího adepta na post příští hlavy státu Jana Fischera z korumpování novinářů. Franzovi se nelíbí, že prozatímní favorit prezidentské volby vzal s sebou na cestu do USA dva novináře, kterým zaplatil výdaje. Jde podle něj o placenou reklamu.

Franz: Fischerova kampaň pozbývá slušnost, korumpuje novináře
Foto: Hans Štembera
Popisek: A i kdyby nakonec zvolen nebyl. Zviditelnění je dobrá věc, nemyslíte?

Do Spojených států se Fischer vydal koncem září a zaplatil cestu redaktorům časopisu Týden a deníku Právo. Tato dvě periodika o jeho cestě poté seznamovala čtenáře, aniž by novináři upozornili, že cestu měli zdarma. Podle týdeníku Respekt přišly výlohy za oba žurnalisty na 140 tisíc korun.

A právě tuto skutečnost kritizuje Franz na stránkách podporující jeho kandidaturu vladimirfranz.cz. „Jsem šokován informacemi o pozadí mediálního pokrytí cesty Jana Fischera do USA, které přinesl týdeník Respekt. Kandidáta, jehož média označují za favorita voleb, doprovázeli novináři z deníku Právo a časopisu Týden. Na tom by asi nebylo nic zarážejícího, pokud by jejich zájem o tuto cestu byl čistý. Jenže nebyl," komentuje Franz.

V lepším případě jde o placenou reklamu

Protože ani jeden z redaktorů neupozornil, že cestovali zadarmo, jde podle Franze o skrytou placenou reklamu. „To v lepším případě. V tom horším bylo pozitivní referování o zahraniční kampani tohoto kandidáta výsledkem korupce novinářů. Pojmenujme věci pravým jménem," píše Franz.

Fischer prý podlehl heslu, že za peníze si lze koupit cokoli, včetně pozitivní pozornosti tisku. „Uplatňováním praktik ve volební kampani, které se naprosto míjejí s elementární slušností a etikou, se totiž nijak a ničím neodlišuje od světa, od něhož se kdysi tak razantně distancoval a získal si popularitu," vyčítá Franz svému protivníkovi.

Podle serveru lidovky.cz nevidí redakce Práva na cestě svého redaktora nic divného. „Když to bylo zadarmo, byl bych blázen, kdybych na to nekývl," řekl šéfredaktor Zdeněk Porybný. Z časopisu Týden se prý k události zatím nikdo nevyjádřil.

Prof. JUDr. Vladimír Franz

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…