Fridrichová může slavit. „Deb*l“ Babiš je v pořádku, řekl Etický panel ČT

11.11.2020 18:50

Podle šetření Etického panelu ČT neporušili autoři reportáže s ministryní práce Janou Maláčovou (ČSSD) v pořadu 168 hodin ani Kodex České televize, ani zásady profesionální etiky pracovníků vysílatele veřejné služby. V reportáži se objevilo vyjádření, ve kterém Maláčová mimo oficiální rozhovor označila premiéra Andreje Babiše za „debila“.

Fridrichová může slavit. „Deb*l“ Babiš je v pořádku, řekl Etický panel ČT
Foto: Repro ČT
Popisek: Jana Maláčová v 168 hodinách
reklama

Pořad 168 hodin způsobil poprask, když odvysílal prohlášení Maláčové, která se mimo kamery po skončení rozhovoru pustila do premiéra Babiše. „To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, pardon, s prominutím,“ pronesla Maláčová, aniž věděla, že se výroky v reportáži objeví.

Právě kvůli tomu, že pořad použil prohlášení Maláčové mimo kamery, se pořadem 168 hodin zabýval Etický panel ČT. „Členové Etického panelu považují za veřejný zájem občanů vědět, jaké vztahy, a to zejména v krizové situaci, panují mezi jednotlivými členy vlády. Vyjádření kteréhokoliv člena vlády v tomto smyslu, pronesené před novináři jako reprezentanty veřejnosti, nelze považovat za soukromé,“ uvedli členové panelu podle informací serveru iROZHLAS.cz.

Počínání pořadu 168 hodin ale odsoudil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Podle něj bylo odvysílání slov Maláčové za hranou, a proto se ministryně práce ani nemusí Babišovi omlouvat. Maláčová k tomu později dodala, že se vyjádřila v emocích, omluvu ale nepřidala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…