Fuj, ty prase lokajský, napsal Štěpán Kotrba Janu Čulíkovi. Důvod stojí za to

08.03.2016 13:02

Český lékař Vladislav Rogozov, pracující v sheffieldské nemocnici, je vyšetřován kvůli svým údajně islamofobním výrokům směřovaným na dresu svých muslimských kolegů. Udal jej šéfredaktor internetového serveru Blisty.cz Jan Čulík. O celém případu informuje britský deník The Star.

Fuj, ty prase lokajský, napsal Štěpán Kotrba Janu Čulíkovi. Důvod stojí za to
Foto: Archiv VR
Popisek: MUDr. Vladislav Rogozov, český lékař pracující ve fakultní nemocnici v anglickém Sheffieldu

Anketa

Chcete, aby se Miloš Zeman v roce 2018 znovu ucházel o prezidentský úřad?

93%
7%
hlasovalo: 15897 lidí

Vladislav Rogozov působí již více než deset let ve fakultní nemocnici v britském Sheffieldu, kde se věnuje anesteziologii. Vedle toho rovněž nepravidelně publikuje na svém blogu na iDNES.cz, kde se zabývá především tématem islamizace Velké Británie. „Nemám příliš čas ani chuť psát blog. Islamizace Británie je však natolik zásadní a alarmující zkušenost, že považuji za nutné o tom podat svědectví. Budeme-li totiž podobné věci zažívat v České republice, nebude již cesty zpět,“ vysvětluje Rogozov na svém blogu.

V lednovém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Rogozov zmiňoval svoji zkušenosti z operačního sálu, kde údajně muslimští lékaři přerušují operace, aby se mohli pomodlit. Jindy prý zase muslimové v bílých pláštích nahlas četli v průběhu operace z Koránu a nutili k tomu i své kolegy. „A to musím uvést, že u nás ve fakultní nemocnici je tento problém daleko méně vyjádřen než v řadě menších nemocnic. Tam je to ještě daleko horší,“ řekl Rogozov.

Zmíněný rozhovor neunikl pozornosti šéfredaktora levicového serveru Britské listy Jana Čulíka, který působí na univerzitě ve skotském Glasgow. Jak informuje The Star, vyšetřování Rogozova bylo zahájeno právě na podnět Čulíka. Ten si v zaslané stížnosti stěžoval, že se Rogozov dopustil „zaujatých a islamofobních komentářů“. Čulík považuje Rogozovovy komentáře z odborného hlediska za zcela nevhodné a v dopise konkrétně některé z nich dle deníku The Star také zmínil.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

„Hovořilo se o tom, že byl Rogozov vedením nemocnice údajně suspendován za to, že otevřeně hovořil o případu, kdy jedna z jeho kolegyní nechtěla na operačním sále odstranit ze svého obličeje šátek. Podle platných pravidel je totiž nošení muslimských šátků z důvodů bezpečnosti pacientů a dodržení hygieny zakázáno. Později jeden z nejmenovaných zdrojů prozradil, že Rogozov nebyl suspendován kvůli této záležitosti, ale především pro své znepokojující komentáře, které se objevují na jeho blozích,“ píše The Star.

Na udání Jana Čulíka již také reagoval na Facebooku jeho někdejší spolupracovník z Britských listů Štěpán Kotrba a nutno dodat, že si vůbec nebral servítky. „Tývoe. Že se z až fanatického obhájce svobody slova Jana Čulíka stane v Británii udavač, jsem netušil. Jo, doba odhaluje charaktery. Fuj, ty prase lokajský,“ napsal Kotrba, ke kterému se v podobném duchu, ale poněkud obsáhleji přidala i publicistka a jeho partnerka Irena Ryšánková. Ani ona se vůči Čulíkovi vůbec „nežinýrovala“ a označila jej za „práskače a fanatika, který ničí lidské životy“.

„Vždycky, když mi jako malé holce moje máma vyprávěla, jak se práskalo v padesátých letech a jak se jeden před druhým bál, neuměla jsem si to představit. No a vida. ‚Dr. Jan Culik‘ je krásným, přímo akademickým příkladem práskače, co z fanatismu ničí lidské životy. Za každého režimu. Otec mi zase líčil, jak za války sousedé v ulici považovali za svou povinnost sledovat ‚hříchy‘ svých sousedů a upozorňovat na ně dotyčné úřady. Uvažuji nad tím, že napíši na University of Glasgow a pošlu jim tam přeložené Čulíkovy výlevy, aby se pokochali tím, jaké pedagogy mají. Mimochodem, Čulík si již dodělal Ph.D.?“ napsala Ryšánková na svém facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

19:06 Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

Režisér a producent David Martinek sepsal pro ParlamentníListy.cz zamyšlení nad výzvami současného …