Furt ve střehu! Převratná zpráva stran uprchlické krize: Zavíráme, zavíráme...

09.03.2016 6:38

"Končí epizoda, nikoliv celý příběh. Pro nás platí heslo Franty Kocourka - furt ve střehu!" okomentoval uzavření balkánské cesty s pomocí slov brněnského siláka Franty Kocourka jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Na svém facebookovém profilu sdílel článek serveru Echo24.cz, který se věnuje uzavření slovinských hranic.

Furt ve střehu! Převratná zpráva stran uprchlické krize: Zavíráme, zavíráme...
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek
reklama

Uprchlíci se neprobudili zrovna do příjemného rána. Balkánská cesta totiž končí, slovinský premiér Miro Cerar včera oznámil, že od půlnoci se uzavře a Slovinsko začne uplatňovat nový režim vstupu migrantů do schengenského prostoru. Migranti bez platných víz a pasů již neprojdou. 

Do Slovinska tak budou nově vpouštěni jen ti cizinci, kteří dali najevo, že chtějí v zemi požádat o mezinárodní ochranu či ti, kteří k tomu mají humanitární důvody. 

A nové opatření zavádí i Srbsko, které bude muset být obezřetné, aby se na jeho území uprchlíci nehromadili. „Vzhledem k novému režimu, který přijala členská země Evropské unie, si Srbsko nemůže dovolit, aby se stalo sběrným táborem pro uprchlíky, takže všechna opatření bude slaďovat s Evropskou unií a bude je recipročně uplatňovat na své jižní hranici s Makedonií a Bulharskem,“ uvedlo srbské ministerstvo vnitra.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…