GIBS a ÚOOZ půjdou na kobereček. Důvodem jsou nejasnosti v kompetencích

13.05.2016 16:26 | Zprávy
autor: spa

Podle poslankyně ODS Jany Černochové začíná být Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vcelku nebezpečnou mocenskou institucí. Doporučila, aby se jeho kompetencemi, stejně tak jako kompetencemi Generální inspekce bezpečnostních sborů, začala zabývat sněmovní komise. Informuje Svobodné fórum.

GIBS a ÚOOZ půjdou na kobereček. Důvodem jsou nejasnosti v kompetencích
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová

Česká televize informovala o tom, že pražské vrchní státní zastupitelství přišlo s návrhem na „uvalení vazby na dva ze tří obviněných v kauze neoprávněného předávání informací z trestních řízení“. To potvrdila i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Zatčenými byli bývalý policista Igor Gáborík a detektiv protikorupčního útvaru Radek Holub.

Státní zástupkyně vazbu odůvodnila „reálnou obavou“, že bez ní by mohlo ze strany zadržených dojít k maření vyšetřování a nátlaku na svědky.

„Na přešlapy v jednání ÚOOZ, na překračování jeho kompetencí a gesce jsme upozorňovali a upozorňujeme dluhodobě. Není přece žádným překvapením, že ÚOOZ se stal spíše než vyšetřovacím orgánem mocenským a vlivovým centrem,“ řekla o útvaru Jana Černochová. Zkritizovala i dosavadní přístup Milana Chovance a Bohuslava Sobotky, kteří to podle ní přehlíželi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zloděj křičí "chyťte zloděje!

Je opravdu trefné, že podpisy pod peticí komentujete zrovna vy, když si sám platíte za navýšení lajků, což jste nepopřel ani ve vašem komentáři. Ale k dotazu. Neměl by ten sběr podpisů obecně, hlavně třeba v případě nominace na prezidenta být lépe ošetřen? Plánujete nějaké změny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

20:40 Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

Milionové náklady na vytváření dopadu. Výroční zprávy Milionu chvilek jsou přehlídkou kreativní prác…