Gašparovič zakončí návštěvu ČR setkáním s Klausem a Sobotkou

28.05.2014 6:17

Slovenský prezident Ivan Gašparovič dnes zakončí svou návštěvu České republiky před červnovým odchodem z funkce. Na její závěr uctí památku druhého československého prezidenta Edvarda Beneše, setká se s bývalou hlavou státu Václavem Klausem a poobědvá s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

Gašparovič zakončí návštěvu ČR setkáním s Klausem a Sobotkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident SR Ivan Gašparovič

V úterý Gašparovič jednal se svým českým protějškem Milošem Zemanem, kterému udělil nejvyšší slovenské vyznamenání Řád bílého dvojkříže. Dnes dopoledne společně položí věnce k soše Edvarda Beneše u Černínského paláce, sídla Ministerstva zahraničí.

Při pietním aktu bude představena kopie historického praporu, který patřil československým stíhacím letcům bojujícím v jednotkách britského královského letectva RAF. Originál nechali v Uruguayi vyrobit členové Sokola žijící za druhé světové války v emigraci. Kromě leteckého znaku je na praporu nápis "Pravda vítězí" a vyšitý podpis právě Beneše.

Uctění jeho památky se zúčastní i exprezident Klaus, s nímž se poté Gašparovič sejde. Klaus skončil v úřadu loni, Gašparoviče čeká odchod do "prezidentského důchodu" v polovině června, kdy ho ve funkci vystřídá podnikatel a filantrop Andrej Kiska. V Praze Gašparovič už naznačil, že stáhnout z veřejného života se nechystá, vstup do některé ze slovenských politických stran ale vyloučil.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…