Gazdík a Bělobrádek těsně pod čarou. Šance tu ale je i pro Kalouska. Nový výzkum, nová data

11.04.2017 13:37

Největší podpoře voličů se šest měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než devět procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v dubnu nedosáhla nutné desetiprocentní hranice pro získání poslaneckých mandátů. Strana TOP 09 se rovněž podle deklarovaných preferencí ocitá těsně mimo Poslaneckou sněmovnu. Informuje o tom agentura Phoenix research.

Gazdík a Bělobrádek těsně pod čarou. Šance tu ale je i pro Kalouska. Nový výzkum, nová data
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Bartošek a Petr Gazdík
reklama

Nejlepší změřený výsledek má hnutí ANO 2011, a to 23,5 procenta. S odstupem druhé nejvyšší vyjádřené podpory dosáhla strana premiéra Bohuslava Sobotky, ČSSD. V tuto chvíli by ji volilo 14,2 procenta respondentů. Bronzovou příčku v preferencích si nadále udržuje KSČM s naměřenými 12,1 procenty.

Čtvrté místo obsadila ODS se zjištěným ziskem 8 procent, ta uzavírá skupinu subjektů s naměřenou šancí na zisk sněmovních mandátů. U dalších stran je šance hypotetická, ne však vyloučená.

Nově vznikající volební koalice KDU-ČSL se Starosty a nezávislými (STAN), které vyjádřilo sympatie 9,4 procenta potencionálních voličů, by v dubnu poměrně těsně nedokázala překročit povinnou desetiprocentní volební hranici. V podobné situaci „pod čarou“ se v dubnovém měření ocitá i TOP 09 s naměřenými 4,7 procenty deklarované podpory.

Aktuální šetření preferencí bylo provedeno na vzorku 1019 respondentů ve dnech 1.4. - 10. 4. 2017.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …