Gazdík naříká, že ho Kalousek zneužívá

04.10.2016 9:04

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík sice tvrdí, že vztah s Miroslavem Kalouskem má jeho hnutí dobrý. Myslí si však, že topka před krajskými volbami trochu zneužila společný název, který uskupení použily při volbách do Sněmovny. Gazdík to uvedl v rozhovoru pro server Novinky.cz.

Gazdík naříká, že ho Kalousek zneužívá
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda Poslanecké sněmovny a také zastupitel Zlínského kraje Petr Gazdík pokládal otázku prezidentovi
reklama

Na otázku, jaké má teď vztahy s Miroslavem Kalouskem, odpověděl: „Myslím, že velmi dobré. To, že s někým nesouhlasím v jedné věci, přeci neznamená, že s ním musím mít špatné vztahy.“

Server ale upozornil na spor STAN a TOP 09 v Jihomoravském kraji kvůli logu. Topka si do kandidátky napsala „s podporou starostů“ s malým s. STAN se obrátili na soud a chtěli, aby kraj registraci kandidátky zrušil.

Celý text je ZDE

„To bylo proto, že z mého pohledu topka trochu zneužívá našeho společného názvu ‚TOP 09 s podporou Starostů‘, který je v naší smlouvě definován jako společný název pro parlamentní volby. My jsme se dohodli a podali jsme si na to ruku, že to nepoužijí v žádném názvu kandidátky. To kolegové z TOP 09 ví a oni to bohužel v Jihomoravském kraji použili, což může vést k matení voličů. Proto jsme požádali o toto předběžné opatření a TOP 09 se proti tomu moc neohradila, protože ví, že porušila dohodu, kterou jsme měli,“ reagoval na to Gazdík.

Sám Kalousek prý uznal, že je to porušení dohody. „Naše vztahy to žádným způsobem nenarušilo. Nevidím v tom problém,“ ujistil Gazdík.

Vyjmenoval také strany, které by přišly v úvahu pro celorepublikovou spolupráci: „Podobný program sdílíme s KDU-ČSL, s TOP 09, určitě část podobného programu můžeme sdílet s ODS,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…